Polyvás Szilvia az előkelő 4. helyen

Fantasztikus körülmények között kerül megrendezésre a 24. BMW Golf Cup Final Phuketen. A magyar különítmény nehéz, számukra ismeretlen pályán bizonyíthat. Felemás eredménnyel zárták az első kört, Polyvás Szilvia a magyar csapat legjobbjaként holtversenyben negyedik helyen végzett.

A verseny előzményei

A rendezők annyira elégedettek a körülményekkel, a Blue Canyon Golf Club pályáival és a thai rendezéssel, hogy harmadszor térnek ide vissza. A szervezés tökéletes, a körülmények ideálisak, a hőmérséklet 33 fok. 50 ország 150 versenyzője indult el a ma kezdődő döntőn.

A játékosok mindkét pályán, a Balatonudvarinál is nehezebb Canyon Course-on, és a minden szakaszon vízakadályokkal nehezített Lakes Course-on mérik össze tudásukat. Az első két nap eredménye alapján kategóriánként a legjobb 20 versenyző jut majd a pénteki fináléba. A csapatverseny az első két nap eredményei alapján dől majd el.

Ünnepélyes megnyitó, gyakorlás

Tegnap a tengerparton rendezték az ünnepélyes megnyitót, ahol minden résztvevő ország zászlaját felvonultatták. A mai gyakorlónap a Canyon Course-on volt, amely rendkívül technikás játékot kíván, a pontatlanságot komolyan bünteti.

A rendezők a hendikeppekkel igen szigorúan bántak, a játékosok lefelé kerekített exact Hcp-je lett a playing Hcp. Így, van aki 4-5 ütéssel alacsonyabbat kapott, mint a pályán egyébként a HCP-je lenne.

Csapatunk ezzel együtt bizakodó, jó játékot ígér!

A verseny

Ma Szeberényi Máté kezdte a játékot, 7:54-kor, Hujber László fél kilenckor indult, mindketten a Canyon Course-on játszottak. A hölgyek a Lakes Course-on kezdenek, Polyvás Szilvia fél tízkor indult.

A mai nap a pálya versenyhelyzetben történő feltérképezésével telt, ami Polyvás Szilviának sikerült a legjobban, hiszen holtversenyben az igen előkelő 4. helyen végzett. Két fiúnk egyelőre küzd a Canyon Course pályájával, a középmezőnyben tanyáznak: Máté a 20. illetve László a 16.

Bízzunk benne, hogy a magyar csapat tagjai folytatják a töretlen fejlődésüket és holnap még jobb teljesítményre lehetnek képesek, ami majd helyezéseikben is megmutatkozik.

Kövessenek minket a portálon és a facebookon, ahol a versenyről a továbbiakban is beszámolunk!