Patrick Reed rajt-cél győzelmet aratott

Patrick Reed sikerével ért véget a World Golf Championship Cadillac Championship tornája. Az amerikai játékos az első naptól az utolsóig vezetett a tornán, győzelmével pedig a viadal történetének legfiatalabb bajnoka lett. Reed pályafutása harmadik PGA Tour tornagyőzelmét aratta, olyan nagynevű játékosokat előzött meg, mint a rekordbajnok Tiger Woods, vagy Phil Mickelson, de Rory McIlroy is fényévekre volt tőle a hétvége során.

A torna előtt az előzetes esélylatolgatások során Patrick Reed neve nem nagyon került szóba. Még annak ellenére sem, hogy a 23 éves játékos két tornagyőzelemmel rendelkezett már a PGA Touron. A fiatal golfozó mellett számtalan nagynevű játékos állt a szakemberek listájának élén, a legtöbben természetesen Tiger Woods győzelmét jósolták, még annak ellenére is, hogy a világelső hátsérüléssel és pályafutása leggyengébb rajtjával várta a viadalt. Reed azonban már az első napon megmutatta, hogy bizony számolni kell vele. Azon a napon, amikor a mezőny nagy része par feletti kört teljesített, Reed 68 ütésből jött le a pályáról.

A Cadillac Championship első napja után 14 játékos rendelkezett par alatti eredménnyel, ez a szám a második kör végére ötre csökkent, Reed bár 75 ütéses kört teljesített, benne volt az ötösfogatban. A kiemelkedő amatőr és junior eredménnyel rendelkező golfozó a harmadik napon 69-es kört jegyzett, majd az utolsó napon az első négy szakaszból hármat birdie-vel zárt, így megadta az alaphangot vasárnapra.

Reed végül megtartotta együtéses előnyét, a második helyen záró Bubba Watson nem tudta behozni. Utóbbi pályafutása 9. „ezüstérmét” szerezte, ez is egyfajta rekord ilyen fiatalon.

Patrick Reed (68-75-69-72-284, -4) nem számít tapasztalt játékosnak, mégis sorozatban harmadik tornáját nyeri meg úgy, hogy a harmadik nap után az élről várhatta a befejező napot. Ez a fajta mentális erősség valóban csak a tapasztalt „öreg rókákat” jellemzi, Reed azonban bizonyította, hogy fiatal kora ellenére fejben borzasztóan erős. Sokan a mentális erőssége miatt már most Tiger Woodshoz hasonlítják, mondjuk az amit a torna utolsó napján produkált, korábban a világelsőre volt jellemző. A győztes a vasárnapi ruházatával mindenesetre példaképére „hajazott”, ám ez sem a véletlen műve:
„ A valaha volt legjobb játékos fekete nadrágot és piros felsőt hordott. Gyerekkoromban mindig őt néztem és arra gondoltam, mennyire jó lenne, ha egyszer vasárnap nekem is megadatna, hogy ilyen összeállításban tornagyőzelmet ünnepelhetnék. Most már mindketten ezt a „szettet” hordjuk.”

Patrick Reed 2012-ben még a világranglista 586. helyén állt, mostani sikerének köszönhetően azonban hétfőtől már a 20. helyen jegyzik.