Le a kalappal!

Véget ért az FCWT versenye. Rózsa Csilla nem mindennapi teljesítménnyel rukkolt elő a viadal záró fordulójában. A fiatal magyar sportoló a hétvégén rendezett Future Collegians World Tour californiai állomásán második lett, japán riválisa Maho Hayakawa mögött. A dobogó legalsó fokára Minami Hiruta állhatott fel.

Rózsa Csilla az első játéknapon 71 ütéses kört játszva holtversenyben a második helyen végzett, majd egy nem túl jó második nap következett. Csicsi 4 ütéses hátrányból, a 4. helyről várta a zárókört. Bajnokunk ígéretéhez híven mindent beleadott. Feledtetve tegnapi balul sikerült játékát, ma elegánsan, végig koncentrálva és kiegyensúlyozottan játszott. Jó rövidjáték, szenzációs 270 méteres drivevok, stabil teljesítmény, 6 birdie, 11par, 1 bogey. 67 ütéses körrel törlesztett a tegnapi gyengébben sikerült napért.  -5-ös zárónapi játéka önmagáért beszél!

Csicsi, így foglalta össze a nap eseményeit:

Mai nap nyilvánvalóan jobb volt, mint a tegnapi. Mindent beleadtam! Drivevok jól mentek, de közeli ütéseim nem voltak olyan jók, mint lehettek volna. Nagyon boldog vagyok a mai eredményem miatt, de nem vagyok elkeseredve, hogy nem sikerült győznöm. Maho Hayakawa megérdemelten végzett az első helyen, egész versenyen nyújtott stabil teljesítménye miatt.

Golfozónk a versenyt követően edzőjével Tommal folytatja az alapozást, felkészülést az idényre. Jó munkát kívánunk nekik!