Nem tőlük várták a nagy játékot

Az amerikai William McGirt vezet három nap után a Northern Trust Openen, a PGA Tour aktuális tornáján. A név valószínűleg nem mond túl sokat még a legelvakultabb golfrajongóknak sem, ugyanis McGirt nem tartozik az éljátékosok közé. Az őt követő Charlie Beljan és George McNeill sem, a legnagyobb név a tabella élén Bubba Watson, aki az 5. helyről várhatja az utolsó napot.

William McGirt 65 ütésből teljesítette a harmadik napon a Rivier Country Club par-71-es pályáján, így két ütés előnnyel várhatja a negyedik, egyben befejező kört a Northern Trust Openen. A 34 éves McGirt negyedik teljes idényét kezdi a PGA Touron, ez a 96. tornája, győzelmet még nem szerzett, kétszer viszont volt már második, mindkétszer a Canadian Openen. McGirt mögött Charlie Beljan áll a második helyen együttállásban George McNeillel.

Előbbi 2012-ben nyerte eddigi első és egyetlen PGA Tour tornáját, ráadásul elég emlékezetes módon: a második napon pánikroham miatt mentők vitték el, majd vasárnap már ő emelhette magasba a győztesnek járó trófeát. McNeill esete is érdekes, ő nem is olyan régen még egy Pro Shopban dolgozott, az utolsó esélyt adta magának, hogy tisztességes PGA Tour karriert fusson be.

Ha ez még nem lenne elég, akkor a tabellán ott van még Jason Allred, aki a 2010-es US Opent leszámítva még nem játszott a PGA Touron, ehhez képest most mindössze három ütés a hátránya McGirttel szemben az utolsó nap előtt. A legmagasabban jegyzett játékos az első 10 között Bubba Watson, aki a 2012-es Mastersen aratott sikere óta nem tudott nyerni a Touron. Phoenixben közel járt hozzá, ám Kevin Stadler legyőzte, így a negatív széria is tovább folytatódott.

A Northern Trust Open idei kiírása nagyon szoros, a T6. pozícióban álló Dustin Johnson és Sang-Moon Bae is mindössze négy ütéssel vannak lemaradva. McGirt helyzete nem egyszerű, ugyanis a tornán a legutóbbi hét évtizedben mindössze 33-szor fordult elő, hogy az a játékos nyert, aki a negyedik kört az első helyről kezdhette meg.