Tiger kihagyja a WGC Match Play tornát

Tiger Woods nélkül rendezik meg a World Golf Championship sorozat idei első tornáját, a Match Play Championshipet. Tiger pályafutása során ha egészséges volt és a viadalt az Egyesült Államokban rendezték, akkor mindig részt vett rajta, az idén azonban megszakad ez a sorozat. A világelső az eredeti tervek szerint Szocsiba ment volna, hogy barátnőjét, Lindsey Vonnt elkísérje. Az olimpiai bajnok síző azonban megsérült és nem indul Szocsiban, ám Woods ennek ellenére nem gondolta meg magát, így csak február végén játszik majd élesben.

A viadal háromszoros bajnoka, Tiger Woods hivatalos honlapján jelentette be, hogy nem indul az idei WGC sorozat első tornáján, az Accenture Match Play Championshipen. Woods 2008-ban nyerte meg a tornát utoljára, amióta a Dove Mountain pályán rendezik egyszer sem, nem is rajong túlságosan ezért a pályáért. Woods eddig pályafutása során soha sem hagyta ki a viadalt hacsak nem volt sérült, vagy nem az USA-ban rendezték. Az utóbbi években nem volt túl sikeres ezen a viadalon, tavaly rögtön az első körben (Charles Howell III győzte le) búcsúzott, 2012-ben a második körig jutott (Nick Wattney verte), 2011-ben szintén az első kör jelentette számára a végállomást (Thomas Björn), 2010-ben nem indult, akkor sokkal inkább a magánéleti botrányával volt elfoglalva, míg 2009-ben Tim Clark verte a második körben. Túl sok sikerélmény tehát nem érte mostanság ezen a viadalon Woods-ot, így ez is egyfajta magyarázat arra, hogy miért is mondta le a részvételt különösebb szívfájdalom nélkül.

Woods amúgy nem az egyetlen világsztár aki visszamondta a fellépését, Phil Mickelson és Adam Scott sem lesznek ott a tornán, amelyről így a világranglista első 10 helyezettje közül rögtön három magasan jegyzett golfozó marad távol.