Woods 2 millió dollárért játszott Indiában

A gyengén sikerült Dubai Desert Classic tornát követően egyenesen Indiába utazott Tiger Woods, ahol egy jótékonysági eseményen vett részt. A világelső a hírek szerint 2 millió dollárt kapott a fellépéséért, ám az összeg nagy részét egy alapítványnak ajánlotta fel. A baráti golf verseny amúgy a nyilvánosság kizárásával zajlott, de közel 2000 szerencsés néző a helyszínen élőben nézhette a klasszis játékát.

Tiger Woods a Hero Motors vállalat elnökével, Pawan Munjal volt párban, ellenfelük pedig a helyiek két kedvence, Shiv Kapur és Anirban Lahiri voltak. Előbbi az Asian Tour egykoron volt év újonca, Challenge Tour tornagyőztes, míg utóbbi háromszoros Asian Tour tornagyőztes játékos. A felek skins-játékot játszottak, ám a bevétel jótékony célt szolgált. Woodsnak jól ment a játék, 10 birdie-t ütött a Delhi Golf Club pályáján, igaz a meccset elbukta Kapurék ellen.

Tiger Woods életében először járt Indiában, de a Facebookra feltett bejegyzése szerint el volt ragadtatva a fogadtatástól, amelyben részesült és a pályával is meg volt elégedve, jóllehet viccesen megjegyezte, hogy ilyen egyenes és szűk pályán még nem is játszott, félt is, hogy az elütéseiből nem talált majd fairway-t.

A világelső elmondta még, hogy reméli, hogy az ottléte segít valamelyest az indiai golfnak, leginkább abban, hogy a fiatalok minél nagyobb számban ragadjanak ütőt és legyen minél több golfozója Indiának. Woods nem sok időt töltött Indiában, a hírek szerint már vissza is tért Floridába. A rövid látogatásért a világelső markát 2 millió dollár ütötte, ám a beszámolók azt sem felejtik el megemlíteni, hogy a Tiger a fellépési díj nagy részét jótékony célra ajánlotta fel.

Ami pedig Tiger versenynaptárát illeti, hivatalos bejelentés még nem érkezett, de azt pletykálják, hogy Woods kihagyja a WGC Match Play tornát és legközelebb csak a február 27-én kezdődő Honda Classic-en lép pályára.