Kiizzadtuk a győzelmet

Algéria ellen csak az volt fontos, hogy nyerjünk, az arány és a mutatott játék kevésbé. Ennek megfelelően Császár Gábor pihenőt is kapott. A többiek viszont odatették magukat egy kötelező mérkőzésen, amiről tudjuk, hogy általában az a legnehezebb.

A mérkőzést az ezúttal zöld mezben játszó magyarok kezdték és Lékai révén rögtön meg is szereztük a vezetést. Tatai szép védésekkel indított, viszont az előre játékunk akadozott. A két csapat fej-fej mellett haladt egészen a 10. percig, amikor Algéria megszerezte a vezetést. Az első negyedóra elteltével döntetlen állt az eredményjelzőn, ami gyenge játékunknak volt főleg köszönhető.

Újabb öt perc elteltével kezdett magára találni a magyar csapat, ami a gólarányban is észrevehető volt, hiszen már hárommal vezettünk. Az algériai kapitány ezt sokallni látszott és időt kért. Viszont ez nem változtatott sokat a játékon és máris négy találat volt az előnyünk. Sőt, nem sokkal később ez már hatra nőtt, így a kezdeti bizonytalanságok után egyre inkább érvényesülni látszott a papírforma. A félidő végére sem változott a differencia, ami 14:8-as előnyt jelentett.

A második félidő algériai góllal indult, ami emberelőnyös helyzetünket tekintve bosszantó volt, de Nagy Kornél révén visszaállt a különbség. Majd Lékai góljával hétre nőtt az előnyünk. A második játékrészre beálló Mikler két védéssel köszöntötte ellenfelünket. Szövetségi kapitányuk elkezdte cserélgetni a játékosainkat, mely egyértelműen a lengyelek elleni következő mérkőzésre való takarékoskodást jelentette. Ennek ellenére az előnyünk tovább nőtt és a játékrész derekán már nyolc gól volt.

Csapatunk védekezése kicsit leült a következő percekben, melynek köszönhetőek gyorsan ötre csökkent a különbség. A fiúk viszont összekapták magukat és hat perccel a vége előtt ismét messzire került az algériai csapat. Miután már biztosra vehető volt a győzelmünk a srácok ismét leengedtek egy kicsit, így a végére közelebb tudtak férkőzni az Algériaiak. 29:26 a vége!

Győzelmünk megérdemelt, de a játékunk hagyott némi kívánnivalót maga után, de ez betudható a tétnélküliségnek. Legközelebb Lengyelország ellen lépünk pályára. Hajrá Magyarok!

Forrás: zsiraf.hu