Végül simán győztünk

Szerdán, Gyöngyösön bizonyíthatott a Mocsai-csapat, és a végeredményt tekintve nem is lehet panaszunk. A magyar férfi kézilabda-válogatott végül 32-25-re legyőzte Lettország gárdáját az Eb-selejtezőben.

Kicsit nehézkesen indult a mérkőzés, ám a második félidőben valóban kiütközött a papírforma, és magabiztos játékkal győzték le ellenfelüket a magyar férfi kézisek. Mocsai Lajos csapata Lettország válogatottját fogadta Gyöngyösön, ahol a közönség már az első percektől kezdve biztatta a hazaiakat, akik gólokkal honorálták a szurkoló tömeg intenzitását.

Az első félidőben még úgy tűnt, hogy a lettek szívósan ragadnak majd ránk, de már az első 30 perc vége felé nyilvánvalóvá tettük, hogy ki az úr a házban. Ide-oda kapkodtuk a fejünket az első játékrészben, itt is egy gól, ott is egy találat. Sokáig egyenlő volt az állás, de azért a sípszó előtt 18-14-re hoztuk a félidőt.

A második játékrészben egy percig nem volt kérdés, hogy melyik a jobb csapat. Mocsai kapitány sűrű cserékkel igyekezett forgatni a csapatát, amely taktika bejött, összeállt a védekezésünk és hamar többgólos előnyt sikerült kovácsolnunk, majd jöhetett a számolás a közönség részéről, hiszen lassacskán 10 lett a különbség. Előnyünket egészen a mérkőzés végéig tartottuk, bár az utolsó 5 percben azért kicsit kiengedett a csapat, de így is magabiztosan hozta az Eb-selejtező első összecsapását.

Férfi kézilabda Eb-selejtező

Magyarország – Lettország 32-25

A csoport másik mérkőzésén a horvátok 25-21-re verték a szlovákokat.

A magyar válogatott következő selejtezőjét vasárnap játssza majd a szlovák válogatott ellen, Eperjesen. (17:00, Sport1)