Magabiztos győri győzelem

A Bajnokok Ligája második fordulójában Kolozsváron lépett pályára a Győri Audi ETO KC. Az U Jolidon Cluj első BL-mérkőzésén telt ház, nagyszerű hangulat fogadta a csapatokat. Az első játékrész szenzációs játéka után a második félidőben már akadozott a győri gépezet, ám így is magabiztos győzelmet aratott csapatunk (25-30), így két meccs után két győzelemmel áll csoportjában!

Haraldsen bravúrral kezdtünk, majd a harmadik támadásunkból Orbán lőtte a találkozó első gólját a volt győri Petróczi Viktória kapujába. Ezután gyorsan egyenlített a Cluj, majd győri részről előbb Lekic, aztán Amorim volt eredményes, így az ötödik percben két gól volt az előnyünk (1-3). Görbicz hetese után újabb Haraldsen bravúr, aztán Görbe akciógólja után a hetedik percben időt is kért a Cluj. Ennek ellenére Amorim ötre növelte az Audi ETO előnyét (1-6), amit a kolozsváriak gyorsan háromra olvasztottak. Aztán Orbán góljára még jött román válasz, Lekic és Görbicz találatára viszont nem, így Löke gólja hatra növelte az előnyünket a félidő felénél (4-10). Ezután az egy gól itt, egy gól ott sorminta következett egészen a 25. percig, vagyis hol öttel, hol hattal vezettünk.

Időközben Herr Orsi állt a kapuba, s mindjárt ziccereket is fogott. Az első játékrész második felében Orbán mellett csak Löke és Lekic szerzett gólt. Előbbi ötöt, utóbbi hármat. A végére jutott még egy Herr-parádé, így harminc perc után 20-13-ra vezettünk. Remek játék, megnyugtató előny!
Fordulás után a Cluj szerezte az első gólt, majd jött Lekic, aztán kétszer is Löke. Utóbbi nyolcadik góljával nyolcra nőtt az előnyünk a harminchatodik percben (15-23). Ám nem csak támadásban volt minden rendben, hanem a kapuban is: Herr fantasztikusan védett! A negyvenedik perc legvégén - két román gól után – győri időkérés (17-23), majd egy Amorim-gól következett.

Emberelőnyből Lekic is nyolcra növelte góljai számát. Talán túlságosan is megnyugodott csapatunk, így jöhetett fel a Kolozsvár a második játékrész felénél ötre (20-25). Ezt követően – miután mindkét oldalon sokasodtak a bosszantó hibák – Kovacsics, Radicevic, majd Rédei-Soós lőtte meg első gólját. Tíz perccel a vége előtt hattal vezettünk (22-28). Két perccel később aztán már csak néggyel, ettől tűzbe jött a hazai publikum, a kedélyeket Rédei-Soós újabb gólja hűtötte le (24-29), valamint a győri szurkolók által éltetett Herr Orsi újabb bravúros védése. Az utolsó hat percben csupán két gólt láthattunk, igazságos elosztásban, így maradt az ötgólos különbség. Az utolsó gólunkat is Rédei-Soós szerezte.

Gólszerzőink: Lekic és Löke 8-8, Amorim, Görbicz, Orbán és Rédei-Soós 3-3, Kovacsics és Radicevic.

Forrás: gyorietokc.hu