A kiböjtölt négy év

A 24 éves koreai golfozó a 2008-as U. S. Women’s Open megnyerése után kevés sikerélménnyel gazdagodhatott, de a múlt héten minden a helyére került. A játékos pontos játékának köszönhetően megnyerte az idei Evian Masterst, amely olyan különleges számára.

Micsoda vad nap volt ez a tabellán. Sorra cserélődtek az elsők. Neked sikerült végül az élen végezned. Milyen érzés?

A tegnapi nap után, úgy értem, nagyon sokan voltak versenyben, szóval tudtam, hogy ma nagyon jól kell majd játszanom. Úgy tűnt, hogy ez a kör közepéig nem fog megvalósulni. De a végén, egy erős finissel rukkoltam elő, és a gurításaim is mentek ma.

A 2008-as U. S. Women’s Open megnyerése után most tudtál újra tornát nyerni. Milyen érzések kavarognak benned?

Hogyan is lehet ezt szavakba önteni? Nagyon jó érzés. Négy év. Sokkal többnek tűnt. Egyszerűen boldog vagyok.

Csodálatos lehetett látni, amikor egy ejtőernyős leereszkedett a koreai zászlóval a győzelmed okán.

Igen, fantasztikus érzés volt, főleg azért, mivel ez az egyetlen torna, ahol ez hagyomány. Különleges élmény volt. Az olimpián, amikor egy sportoló aranyérmet nyer, mindig is csodálattal néztem, ahogyan felemelkednek a zászlók, és én is át akartam ezt élni. Ma mindez sikerült, amiért nagyon boldog vagyok.

Jövőre, amikor visszatérsz majd ide szeptember lesz, és te leszel a major címvédő. Hogyan éled ezt meg?

Valóban különleges érzés lesz címvédőként játszani majd ezen a pályán. Nagyon szeretem ezt a tornát, mivel rengeteget változtattak a pályán és egy igazi major verseny helyszínévé varázsolták. Azt hiszem, ez a torna megérdemli, hogy major legyen, szóval nagyon várom már a 2013-as évet.

Mitől olyan különleges itt nyerni?

Azt hiszem, a helyszín egyszerűen gyönyörű és minden pink színű. Ezen a tornán, ezen a héten minden tökéletesen alakult. A tóval és mindennel együtt, imádom ezt a helyet. Az pedig, hogy képes voltam hat év után ismét jól játszani itt, valóban sokat jelent számomra.