Szalai góllal tért vissza

1-1-es döntetlennel kezdte az idei évet a magyar válogatott. A mieink két veszélyes fejessel indítottak a bolgárok elleni barátságos meccsen, de az első félidőben inkább a vendégek domináltak. A 42. percben aztán Szalai pontos lövésével megszereztük a vezetést, a súlyos sérüléséből nemrég felépült támadó 505 nap után volt újra eredményes a válogatottban. A második félidő első felében mi voltunk fölényben, Bulgária azonban így is eljutott 1-2 ziccerig, de Bogdán több alkalommal is hatalmasat védett. A végén beállt Király Gábor, aki nyolcvanhatodszor húzhatta magára a címeres mezt, ezzel beérte a legendás Grosics Gyulát. A bolgárok a 87. percben egyenlítettek.

Jól kezdtünk, a 4. percben Dzsudzsák beadása után Szalai fejelte telibe 5 méterről a kapufát. Egy perccel később Hajnal ívelt középre egy szabadrúgást, Juhász 7 méteres fejese alig szállt fölé. Ezt követően átvette az irányítást a bolgár válogatott, Kádárnak két ízben is mentenie kellett.

A 21. percben a vendégek közel álltak a gólhoz, de Ivanov 4 méterről fölé fejelt. Az ellentámadás után Szalai bólintott a kapu mellé szorongatott helyzetben, majd nem sokkal később Gargorov csúsztatott pontatlanul. A 40. percben egy szép Dzsudzsák-Szalai-Pintér összjáték után utóbbi lőhetett 13 méterről tisztán, de célt tévesztett. Valamivel később ismét Pintér próbálkozott, ezúttal 28 méterről, lövése elakadt Szalaiban, aki azonnal kapcsolt, majd 11 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

A második félidő elején Popov került helyzetbe, de Bogdán védte a ziccert, az asszisztens csak a lövés után jelzett lest – tévesen. Két perccel később a csereként beállt Németh Krisztián két jó csel után alig lőtt mellé 18 méterről. Az 58. percben a bolgárok elhibázták a meccs legnagyobb helyzetét: Popov senkitől sem zavartatva, 10 méterről az oldalhálóba lőtt. Kicsivel később már a másik kapunál zajlott a játék: Zanev buktatta a tizenhatoson belül Némethet, de a bíró nem ítélt 11-est. A 70. percben Tonev került ziccerbe, de Bogdán óriási bravúrral védett, majd egy perccel később Popov helyezett mellé nagy helyzetben.

A 84. percben a kitűnően védő Bogdán Ádámot Király Gábor váltotta, aki nyolcvanhatodszor volt válogatott, ezzel pedig beérte Grosics Gyulát.

Három perccel a lefújás előtt Bozsinov 12 méterről kilőtte a bal sarkot, ezzel pedig kialakította az 1-1-es végeredményt.

Magyarország – Bulgária 1-1 (Szalai 42., ill. Bozsinov 87.)