Podusil György az év legjobbja

Podusil György az év legjobbja

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 56 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. Az év footgolfosa az a Podusil György lett, aki idén a legtöbb ranglista pontot szerezte idehaza és a világranglistán is a legelőkelőbb helyet szerezte meg a magyarok közül.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a búvárúszó Balázs Péter, mindketten 13. alkalommal lettek a legjobbak. A tornász Berki Krisztián tizenegyedszer, az úszó Cseh László és a szörfös Gádorfalvi Áron pedig egyformán tizedszer érdemelte ki szövetsége elismerését − tájékoztatott az MTI.

Japánban megnyerte a szenior kategóriát

Podusil György (BFGT) a magyar és a világranglistán is a legmagasabb pozícióban zárt. Itthon ő gyűjtötte a legtöbb, 18045 pontot, az ezernél is több nevet tartalmazó világranglistán 38. lett, a szeniorok között harmadik helyen zárt, a Footgolf Országos Bajnokságon ötödikként ért célba.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Amerikaifutball:
—————-
Törzsök Tamás (Budapest Cowbells) 1.

Asztalitenisz:
————–
Szudi Ádám (Borussia Dortmund) 1.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 6.

Autósport:
———-
Michelisz Norbert (JAS Motorsport Honda) 4.

Atlétika:
———
Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 2.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 4.

Baseball/Softball:
——————
baseball: Erdélyi Dániel (Budapest Reds) 1.
softball: Papacsek Éva (Hungarian Astros) 1.

Birkózás:
———
szabadfogás:
Veréb István (Szombathelyi Haladás VSE) 2.
kötöttfogás:
Korpási Bálint (BVSC) 1.
nők:
Németh Zsanett (UTE) 1.

Bridzs:
——-
Winkler Gábor (Hegyvidék SE) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék SE) 3.

Búvárúszás:
———–
uszonyosúszás:
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 5.
Kanyó Dénes (Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 4.
tájékozódási búvárúszás:
Berekméri Dóra (Amphora Búvárklub) 2
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 13.

Cselgáncs:
———-
Csoknyai László (Atomerőmű SE) 1.
Erdélyi-Joó Abigél (KSI) 1.

Curling:
——–
A szövetség csak a szezon végén, májusban jelöli ki az év legjobbjait.

Erőemelés:
———-
Erőemelés:
Kulcsár Dávid (Kelet Ereje SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 7.
fekvenyomás:
Balog Nátán (Marvel Team SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.

Evezés:
——-
Juhász Adrián (Pénzügyőr) 4. és Simon Béla (Pénzügyőr) 3.
Horváth Kitti (Ferencvárosi EC) 2. és Preil Vivien (Budapest EE) 1.

Fallabda:
———
Krajcsák Márk (Victor BLE Griff) 13.
Hajnal Helga (Tisza SC) 1.

Footgolf:
———
Podusil György (BFGT) 1.

Golf:
——
Rózsa Dávid (Pannonia Golf & Country Club) 1.
Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:
————————
Erdős Dávid (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 4.

Hódeszka:
———
Pátkai Marcell (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.
Fehér Zsófia (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.

Íjászat:
——–
pálya:
Banda Árpád (UTC ÍSE) 4.
terep:
Kakas István (Malév SE) 3.
3D férfi:
Molnár Ferenc (Paksi Celőke ÍSE) 3.
3D nő:
Kun Alíz (Paksi Celőke ÍSE) 1.
történelmi:
Hunyiné Domokos Emőke (Nyílegyenes ÍE) 1.

Jet-ski:
——–
Gerencsér Olivér (Sea Doo Racing Team) 1. és
Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 6.

Jégkorong:
———-
Sebők Balázs (KalPa, finn) 1.
Németh Bernadett (KMH) 1.
inline: Duschek Dávid (Dana ETO Inline HC Győr) 1.

Kajak-kenu:
———–
gyorsasági:
férfi kajak: Horváth Bence (Győri Graboplast VSE) 1.
női kajak: Takács Tamara (Vasas SC) 1.
női kenu: Devecseriné Takács Kincső (Győri Graboplast VSE) 2.
maratoni:
férfi kajak: Boros Adrián (Tolna) 3.
női kajak: Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) 1., Mihalik Sára (MULTI SE) 1.
férfi kenu: Kövér Márton (Merkapt SE) 7.

Karate:
——-
Hárspataki Gábor (MTK) 1.
Sterck Laura (MTK) 2.

Kendo:
—–
kendo, férfiak:
Babos Gábor (Szigetközi Junior Kendo Klub) 1.
kendo, nők:
Laukó Zsófia (Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub) 1.
iaido:
Bota Norbert (Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.
jodo:
Karádi Adél (Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.

Kerékpár:
——–
A Magyar Kerékpáros Szövetség 2018 elején hozza nyilvánosságra döntését.

Kézilabda:
———-
A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kickbox:
———–
Veres Roland (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 2.
Busa Gabriella (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 1.

Kosárlabda:
———–
Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 3.
Medgyessy Dóra (VBW CEKK Cegléd) 1.

Korcsolya:
———-
rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaoang (MTK) 1.
Jászapáti Petra (SZKE) 2.
gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (DSC) 4.
műkorcsolya:
Tóth Ivett (SKSE) 4.

Labdarúgás:
———–
nagypálya:
A januári M4 Sport – Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi és női játékost.
futsal: Trencsényi János (Berettyóújfalu) 2.
strandlabdarúgás: Fekete Viktor (Cservy GWP) 5.

Lovassport:
———–
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 1.

Motorcsónak:
————
Bodor Péter (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 5.

Motorsport:
———–
Szőke Márk (Motoaction Monpet Team) 1.
Gál Lili (MAMI Yamaha Fehér) 1.

Műugrás:
——–
Kormos Villő (RLSE) 5.

Ökölvívás:
———-
Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős Boxing Team) 4.
Kondákor Emília Cecília (Botos András Ökölvívó Akadémia) 1.

Öttusa:
——–
Kasza Róbert (KSI SE) 5.
Földházi Zsófia (KSI SE) 2.

Repülősport:
———–
vitorlázórepülés:
Szabó Péter (Alföldi Repülőklub) 1.
Kovács Diófási Orsolya (Őcsényi Repülőklub) 1.
vitorlázó műrepülés:
Tóth Ferenc (Magyar Műrepülő Klub) 1.
ultrakönnyű repülés:
Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 2.

Ritmikus gimnasztika:
———————
Kis Alexandra (MTK) 2.

Rögbi:
——
7-es:
Czakó Attila (Budapest Exiles) 3.
Gránitz Zsuzsanna (Tárnok) 1.
15-ös:
Máthé Zoltán (Battai Bulldogok) 1.

Röplabda:
———
teremröplabda:
Keen Cameron (Fino Kaposvár) 1.
Szakmáry Gréta (SSC Palmberg Schwerin, német) 2.
strandröplabda:
Bagics Balázs (Pénzügyőr) 2., Nacsa Gábor (Strandsport SE) 1.
Lakatos Enikő, Lutter Eszter (Gödöllői RC) 3.

Sakk:
—–
Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 2.
Gara Anita (Pénzügyőr Sportegyesület) 1.

Sí:

alpesi:
Samsal Dalibor (Fullsport SE) 3.
Miklós Edit (MTK) 6.
sífutás
Kónya Ádám (Veszprémi SE) 4.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.
sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 7.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.
síugrás:
Molnár Flórián (Kőszegi SE) 3.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 3.
szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 3.
Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 2.

Sportlövészet:
————–
Péni István (UTE) 2.
Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub) 2.

Súlyemelés:
———–
Nagy Péter (Szegedi EAC) 7.
Magát Krisztina (Testvériség SE) 5.

Szektorlabda:
————-
szektorlabda szakág:
Szili Balázs (Józsefvárosi SZE) 1.
12 érintéses szakág:
Szathmáry Károly (Forte ALC Vác) 1.

Szkander:
———
Kovács Péter (Polus Five), Károlyi András (Szegedi Bikák)
Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorlók SE)

Szörf:
——
Gádorfalvi Áron (Wind Sport Club Egyesület) 10.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 6.

Szumó:
——
Molnár Tamás (Érdi Spartacus SE) 1.
Sárkány Vivien (Kőbánya SC) 3.

Tájfutás:
———
Baumhoczer Máté (Pécsi Vasutas SK) 2.
Weiler Virág (Tabáni Sparatcus SKE) 2.
tájkerékpáros szakág:
Tamás Bianka (Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 1.
Fekete Ágoston (Zalaegerszegi Tájékozódási Futó Club) 1.
trail-O szakág:
Miháczi Zoltán (Tipo Tájfutó és Környezetvédő Egyesület) 3.

Teke:
—–
Kakuk Levente (Répcelaki SE) 5.
Sáfrány Anita (Rákoshegyi VSE) 1.

Tekvondó:
———
Patakfalvy Luca (MTK) 2.

Tenisz:
——-
Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 5.
Babos Tímea (MTK) 6.

Tollaslabda:
————
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 4.
Sándorházi Vivien (Fővárosi Vízművek SK) 1.

Torna:
——
szertorna:
Berki Krisztián (UTE) 11.
Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 2.
aerobik:
Bali Dániel (PSN Zrt.) 4.
Hegyi Dóra (Flex-HD SE) 3.
akrobatikus torna:
Körtés Kora, Kutasi Vivien, Vincze Zita (női hármas, MTK) 1.
gumiasztal:
Vincze Ákos (Dunaferr SE) 1.
Rozs Viktória (Dunaferr SE) 3.

Triatlon:
———
ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 4.
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 3.

Úszás:
——
Cseh László (Eger) 10.
Hosszú Katinka (Iron Aquatics) 7.

Versenytánc:
————
akrobatikus rock and roll:
Bánhidi Dániel (Galaxy Szombathely) 1.
Czetl Fanni (Galaxy Szombathely) 3.
versenytánc:
Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 3.
Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 3.

Vitorlázás:
———–
Berecz Zsombor (Balatoni Yacht Club) 7.
és Fa Nándor (Kereked Vitorlás Klub) 2.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek SE) 5.

Vívás:
——
Szatmári András (Vasas SC) 1.
Márton Anna (MTK) 2.

Vízilabda:
———-
Vámos Márton (FTC) 1.
Gangl Edina (UVSE) 1.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Versenynaptár

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Közösségi oldalaink



Média ajánlat - impresszum

Facebook