Tiger Woods megmutatta, hogy még mindig benne van az x-faktor

A sportág első számú alakja a fénykorát idézően játszott a profi golfozók legrangosabb sorozatának (US PGA Tour) Palm Harborban megrendezett versenyén. Együttállásban a második helyen végzett Patrick Reeddel, aki a Tigrishez hasonlóan 275-ös eredménnyel zárta a 6.5 millió dollár összdíjazású viadalt a 6712 méter hosszú, par 71-es pályát. Náluk csak a nagyszerűen hajrázó angol, Paul Casey volt jobb egy ütéssel.

Tiger Woods – aki az elmúlt években négy hátműtéten is átesett –, ilyen előkelő helyen még 5 évvel ezelőtt végzett. Kiemelendő, hogy végig kiegyensúlyozottan játszott és folyamatosan par alatt teljesített: 70, 68, 67, 70. A Tigris maga is pozitívan nyilatkozott:

„Kifejezetten jól érzem magam fizikailag, a játékom pedig egész héten jó volt. Összességében nagyon elégedett vagyok”– mondta a karrierje során eddig 79 PGA-tornán (köztük 14 majorviadalon) győztes sztár, aki miatt óriási tömeg, több mint 150 ezer néző gyűlt össze a versenyen.

Hamarosan pedig újra láthatjuk versenyezni, ugyanis a hétvégén az orlandói, Arnold Palmer Invitational elnevezésű PGA-viadalon is ott van a nevezettek között.

(főkép: Facebook/GolfChannel)