„Nem szabad hibázni”

November 28. és december 5. között - immár 21. alkalommal - rendezték meg az Amatőr Golfvilágbajnokságot, az amatőr golfozók színe-javát felvonultató nemzetközi versenyt. Ebben az évben a rangos esemény helyszíne Törökország volt, ahol hazánkat a dr. Bohács Zsolt, Dudás Károly, Malatyinszki Tamás és Nagy Csaba összeállítású csapat képviselte, különböző kategóriákban, a játékosok hendikepje alapján. Felhívtuk a torna többszörös bajnokát dr. Bohács Zsoltot, hogy értékelje nekünk a versenyt és a magyarok teljesítményét.

Mit kell tudni az Amatőr Golfvilágbajnokságról?

Huszonegy éve rendezik meg az Amatőr Golfvilágbajnokságot, így a hagyományokhoz híven, idén is összejöttek a nemzetek képviselői, hogy megmérkőzzenek egymással. Idén a törökországi Belekben volt ez a torna, negyven ország részvételével. A versenyzők 5 kategóriában indulhatnak, a beosztás 0-5, 5-10, 10-15, 15-20 és 20-25 közötti hendikepek szerint történik. A magyar csapatból idén Ralf Müller sajnos nem tudott részt venni a versenyen, így az első kategóriában nem indult játékosunk. Jómagam az 5-10-es kategóriában indultam, és szereztem meg a kilencedik helyet, Dudás Károly a 10-15-ösök között lett a tizenharmadik.  A 15-20-ig tartó kategóriában Malatyinszki Tamás a 22., míg a 20-25-ben Nagy Csaba a T 24. helyen végzett.

Hogyan lehet bekerülni a csapatba?

Régebben a válogatón elért eredmény alapján lehetett bekerülni a csapatba, most sajnos az érdeklődés hiánya miatt én szervezem meg a résztvevőket. Ehhez hozzátartozik, hogy a részvétel nem olcsó, 1500 euró a nevezés, de ebben benne van a szállás, a greenfee és a felszerelés használata is. Az utazást azonban maguknak a versenyzőknek kell finanszírozni. Bár nem sikerült minden évben megszervezni, (Dél-Afrikában például nem tudtunk ott lenni) azért azt elmondhatjuk, hogy már-már hagyományosan, töretlen lelkesedéssel veszünk részt a világbajnokságokon. A jövő évi helyszín ugyan még nincs meg, de azt már tudni lehet, hogy 2017-ben Malajziában versenyzünk majd.

Háromszor nyerted meg az Amatőr Golfvilágbajnokságot. Elárulnád nekünk mi a sikeres szereplés titka?

Mivel ez egy több napos torna, elsősorban a fizikai igénybevételre és a folyamatos koncentrációra kell odafigyelni, hiszen nagyon sok múlhat akár egy rossz napon is. Általában négy naposra szokták tervezni, úgy, hogy minden nap más pályán versenyzünk. Az idei világbajnokság azonban rendhagyó módon háromnaposra sikeredett, mivel Belekben, csak három pálya állt rendelkezésre. A Törökországban töltött egy hét első felét gyakorlásre fordítottuk, utána vágtunk bele a küzdelmekbe, amit stroke mínusz hendikep formában bonyolítanak le. Az első napom nagyon jóra sikeredett, +3-as score-ral zártam, csupán egy ütéssel lemaradva a japán és a kínai versenyző mögött. Azt követően azonban a Glória pályán nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt elterveztem. Az erős szél is nehezítette a játékot, így itt elvéreztem. Az utolsó nap megint jól alakult, hiszen sikerült megütnöm a hendikepemet. Így lettem végül a kilencedik a kategóriámban. Mint már mondtam, nagyon sok múlik azon, hogy az ember végig koncentráltan lépjen a pályára, nem szabad hibázni, ehhez viszont fontos a minél több gyakorlás, a megfelelő felkészülés a játék különböző elemeiben, és mentálisan is.

Milyen élményekkel jöttél haza?

Mindig fantasztikus élmény olyan versenyen részt venni, amit ilyen professzionális módon szerveznek meg. Minden mérnöki pontosságú, a nyitó ceremóniától a záró bankettig, hogy tényleg csak a játékosokról szóljon ez a november végi egy hét. Jövőre nyerni kell, és reméljük, minél többen jelentkeznek, hogy akár válogatót is szervezhessünk a kiutazó csapatnak.