Az alma és a fája

Keegan Bradley győzelmével ért véget a PGA Tour hétvégi tornája, a Byron Nelson Championship. A Bradley név elég jól cseng a golfozók között, ám eddig csupán a női LPGA sorozaton jegyeztek tornagyőzelmeket ezzel a névvel. Vasárnaptól azonban a mindössze 24 éves Keegan nevét is megismerte a világ.

Keegan Bradley ugyanis a többszörös major győztes LPGA legenda Pat Bradley unokaöccse. A Hírességek Csarnokába is beválasztott nagynéni vasárnap biztosan büszke volt Keegenre, még annak ellenére is, hogy a fiatal tehetség Graeme McDowell 2010-es US Open sikere óta nem látott magas ütésszámmal nyerte az idei Byron Nelson tornát. Bradley teljesítményéből azonban ez semmit sem von le, főként, hogy hatalmas hátrányt ledolgozva nyerte meg élete első tornáját.

A 24 éves golfozó 8 ütéssel volt lemaradva az utolsó kört az élen kezdő Ryan Palmertől, akit végül a rájátszásban tudott legyőzni. Keegan Bradley idén már a hatodik újonc győztese a PGA Tournak Jhonattan Vegas, D.A. Points, Gary Woodland, Charl Schwartzel és Brendan Steele után.

A torna krónikájához tartozik még az amatőr Jordan Spieth fantasztikus teljesítménye, aki már tavalyi 16. helyével is megmutatta, hogy fiatal kora ellenére versenyben tud lenni a tour profikkal. Spieth idén 8 ütés hátrányból várhatta az utolsó napot, ám a hihetetlen bravúr végül elmaradt. Spieth mivel szombaton is versenyben volt, így kénytelen volt kihagyni ballagását ám ezt aligha bánta, hiszen végül a nagyon előkelő 24. helyen zárta a tornát.