Amerikából jött

Nyilas Péter Egyesült Államokból történő hazatértével szép lassan kúszik fel a Társasági Versenysorozat ranglistáján, amit a csütörtökiTársasági Golf Kupán 1000 pontot hozó 37-es körével tovább erősített.

Nyilas Péter Egyesült Államokból történő hazatértével szép lassan kúszik fel a Társasági Versenysorozat ranglistáján, amit a csütörtöki Társasági Golf Kupán 1000 pontot hozó 37-es körével tovább erősített.

Az immáron 100 játékost megmozgató versenysorozat negyedik állomását május 19-én, rendkívül jó időben rendezték meg a Highland fennsíkján, a XXII. kerületben. Ugyan több játékos is jelezte a versenyre érkezve, hogy a belvárosban szakad az eső, de ebből semmi nem jutott a pályára, így a hatvan nevező kényelmesen játszotta végig a 9 szakaszra kiírt stableford versenyt.

A főtámogató képviseletében Kerekes János szponzor köszöntötte a díjátadón a vendégeket, majd a szép ajándékokat egyesével nyújtotta át a díjazottaknak. Ritka alkalmak egyike volt a Férfi A kategória első három helyezettjének jó eredménye. Csak 18 vagy annál több ponttal lehetett felkerülni a dobogóra. Első helyen a Dél-Afrikából hazatérő Gratzl Ferenc végzett 21 ponttal, míg második és harmadik helyen Reményi Tibor és Lacsek Krisztián végzett.

Férfi B kategóriában nem is történhetett volna másképp, mint ahogyan már megszoktuk. Huszonhárom ponttal nyerte a kategóriát Hideg Dani. Ezúttal a különbség csak annyi volt, hogy ezúttal az élen holtverseny alakult ki, hiszen Buna Edvin és Escolante Ruiz Francisco is egyaránt 23-23 pontot ért el. Ebben a kategóriában olyannyira erős a mezőny, hogy az első 12 játékos hendikep vagy annál jobb eredmény játszott meg.

Hölgyeknél is kiugró eredmény született. Itt is 23 ponttal lehetett csak nyerni, mely új klubtagunk, Polyvás Szilvia nevéhez fűződik. A 2-4 helyeken holtverseny alakult ki 18-18 pontos eredménnyel Sárközi Henrietta, Vogler Ibolya és Kamici Antula között.

Senior urak között ugyancsak kimagasló eredménnyel lehetett nyerni. Kormány Balázs a mai napon legyőzhetetlen volt 21 pontos nettó ütésével. Második helyen Antalóczi György (17), hamradik helyen pedig az ugyancsak újonnan belépő Gulyás Gyula (16) végzett.

A juniorok szűk mezőnyében az öt jelentkezőből végül három induló lett. Közöttük viszont csak az utolsó 6 pályaszakasz eredménye tudott dönteni, mert szó szerint a teljes mezőny 19 pontos eredményt ért el. Végül Kovács Nóri örülhetett az arany éremnek, Vu Fanny nyakában az ezüst csillogott, míg Vasas Zsombor hölgyekkel szembeni udvarias előzékenységéről téve tanúbizonyságot, a bronzérmet vitte haza.

A klubhendikepes kategóriában az első három helyen hendikep javítás történt. Vu Quy Duongné (21) 39-re vitte le hendikepjét, míg Lichtenberger Attila (21 pont) következő versenyét már a Férfi B kategóriában folytatja 35.5-ös hendikeppel. A mezőny legfiatalabb játékosa Tóth Maya Napsugár (19) hendikepje végül csak a CSA -1-es értéke miatt nem változott, de teljesítménye révén a harmadik helyre futott be.

A longest drive különversenyt a Vu család nyerte meg. Férfiak között Vu Quy Duong Zoli, hölgyek között pedig Vu Fanny ütötte a leghosszabbat. A 6-os szakaszon kiírt nerest to the pin pedig a születésnapos Hideg Jánosnak sikerült a legjobban.

Gratulálunk minden kedves játékosnak és várunk szeretettel mindenkit a 2011. június 09-i Társasági Versenysorozat ötödik fordulójára.