Szerencsés 13-as

Az északír golfszurkolók egyik szeme sírt a másik pedig nevetett a hétvégén hiszen könnyen előfordulhatott volna, hogy a tengerentúli és az európai sorozatban is hazájuk fia nyeri a hétvégi versenyt. Ami azonban Amerikában Graeme McDowellnek végül nem sikerült, az Mallorcán Darren Clarkenak igen.

Clarke ugyanis három ütés előnnyel végzett az élete első European Tour tornagyőzelméért hajtó angol Chris Wood és a szintén angol David Lynn előtt. A Iberdrola Open negyedik napját Wood várhatta az élről ám vasárnap Clarke három szakasz alatt egy ütésre olvasztotta ellenfele előnyét. Wood a végére teljesen összezuhant, az utolsó körben 8 (!) szakszt zárt bogeyval, míg Clarke csupán a 11-esen játszott egy duplát. Lynn szintén a pálya hátsó részén rontott kétszer így végül maradt neki és Woodnak a második hely együttállásban, míg Clarke pályafutása 13. European Tour tornagyőzelmét aratta amivel már a 18. a legtöbb tornagyőzelmet arató játékosok listáján.

Darren Clarke 2008 óta tartó nyeretlenségi sorozatát zárta le vasárnap, sikeréért 166 660 eurót kapott.