Kétszer kettő

Dibusz László immáron második győzelmét söpörte be a Highland 4. Születésnapi Társasági Golf Kupáján 2011. május 12-én, csütörtökön és ezzel fellépett a harmadik helyre és immáron mindössze 50 pont választja el a második helyezett Hajdu Steve-től.

A fennsíkra invitált golfozókat elő zene, születésnapi torta, gazdag büféasztal és a Hungarian Golf Magazin ajándékai várták. Az eredményhirdetésen klub szokás szerint köszöntötte a születésnapos tagjait, Vu Quy Duongot, Virág Zsoltot, Frank Tamást, de ezúttal a golfklub tulajdonosai és a klub elnöke is besöpörte a klub fennállásának negyedik évfordulójára érkező golfozók gratulációját.

Dibusz Laci nem csak a bruttó, de a nettó A kategóriát is megnyerte, azonban a kettős díjazás elkerülése miatt a nagyobbik díjat vehette csak át. Így a férfi A kategória sorrendje Reményi Tibor (18), Lacsek Krisztián (16), Révész Tamás (16) lett. A férfi B kategóriában rendkívül kiélezett volt a küzdelem és mint ahogyan azt már megszokhattuk, kimagasló eredménnyel lehetett csak a dobogó legfelső fokára állni, mely ezúttal Koós Jánosnak sikerült 24 pontos eredményével. Második helyen négyes holtverseny alakult ki, ahol az utolsó szakaszok jobb eredményei alapján Buna Edvin Zoltán (21) és a születésnapos Vu Quy Duong (21) lett a sorrend.

Hölgyek között is izgalmas volt a verseny és rendkívül szoros lett végül a küzdelem. Turkovics Ilona (19) szervezte meg végül a győzelmet és a vele járó 1000 pontot, míg második helyen Kamici Antula végzett ugyancsak 19 ponttal. Harmadik helyen a stabil teljesítményt nyújtó Sárközi Henrietta futott be 18 pontos hendikep játékkal.

Ezúttal a szenior kategóriában is hendikep javítás tanúi lehettünk. Antalóczy Györgynek tapsolhatott a klubházban összesereglett mezőny, hiszen 20 pontos eredményével az első helyet sikerült megszereznie. Kormány Balázs 18 pontos eredménye ezúttal ezüstérmet hozott neki, míg Dr. Bartha András a dobogós harmadik helyet csípte meg.

A juniorok között ezúttal elmaradtak a megszokott kiugró teljesítmények. Az első két helyezett Paál Julianna és Vasas Zsombor is egyaránt 18-18 pontot játszott, míg a harmadik helyre a 16 pontos Kovács Nóra tudott felkerülni.

A klubhendikepes kategóriában akasztották a hóhért! A klub egyik lelkes bírója Pajzs Ágoston ezúttal nem szabálykönyvvel rótta a golfpálya szakaszait, hanem átállva a másik oldalra, ütőt ragadott a kezébe. Méghozzá nem is akárhogyan, hiszen mindjárt 24 pontos eredménnyel mutatkozott be, ami meghozta számára az első helyezést is. Az előző fordulót követően ismét kimagasló teljesítményt ért el Lichtenberger Attila 21 pontos eredménnyel, amivel hendikepje 1 ütéssel megközelítette a B kategória határát. Harmadik helyen a Kids Tour győztese, Tóth Maya Napsugár végzett 17 pontos eredménnyel.

Különdíjaink közül a nearest to the pint ismét Lichtenberger Attila nyerte meg 4 métereses közelítő ütésével, míg a női longest drive-nak az ifjú Vu Fanny örülhetett. A férfi longest drive is családban maradt, Fanny édesapja, Vu Quy Duong Zoli ütötte a 8-as fairwayen a leghosszabbat.

Gratulálunk a résztvevőknek és győzteseknek. A Társasági Versenysorozat következő állomására május 19-én kerül sor, melyre szeretettel várunk minden kedves golfozót!