Lőrincz Tamás aranyérmes

Lőrincz Tamás olimpiai bajnok lett a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájában a tokiói játékokon, miután a keddi döntőben 2-1-re legyőzte a kirgiz Akzsol Mahmudovot.

A BHSE 34 éves versenyzője sikerével megkoronázta pályafutását, mert egy világ- és négy Európa-bajnoki cím után a pályafutásából hiányzó aranyérmet is begyűjtötte. Kilenc éve a londoni játékokon - még 66 kilósként - második lett.

Lőrincz Tamás sikerével nemcsak teljessé tette medálgyűjteményét, hanem a súlycsoport regnáló olimpiai, világ- és Európa-bajnokaként vonul vissza.

A kötöttfogású birkózóknál a 97 kilós Szőke Alex a bronzéremért szállt harcba a lengyel Tadeusz Michalikkal, sajnos azonban a lengyel parterhelyzetből folyamatos pörgetésekkel, és egy intéssel megverte a magyar versenyzőt, aki így az 5. helyen zárt.