Izgalom a tetőfokon - Rájátszás a bajnoki címekért!

Őrületes végjáték

Már-már filmbe illő jelenetek zajlottak a Zala Springs Golf Resortban a szeptember 6-8. között rendezett Tesla Universal 7. Magyar Mid-Amatőr Golfbajnokságon. Ennél izgalmasabb forgatókönyvet írni sem lehetett volna, mint amilyet az élet komponált. 54 szakasz lejátszása után a nemzetközi és a hazai férfi mezőnyben is – akár csak tavaly –, rájátszás döntött a bajnoki címről.

Nemzetközi bajnokság

A nemzetközi mezőnyben őrült csata zajlott az elsőségért 2016-2017 bajnoka, az osztrák Franz Prem és az erdélyi származású Dr. Jos Gal között. Ennek eredménye, hogy 3 kör után playoff-ra kényszerültek. Végül a 4-es szakaszon zajló csatát Prem húzta be. A harmadik helyet az osztrák Choi Kyung Bum szerezte meg, akinek az utolsó lyukon remeget meg a keze (bogey), emiatt lemaradt a szétütésről. A címvédő Oliver Tree a gyenge kezdést követően nagy erőket mozgósított, és majdnem megcsípte a dobogót, de az élen állóktól sem volt messze.

Nemzetközi férfi dobogó:
  1. Franz Prem – 228 (75, 76, 77)
  2. Dr. Jos Gal – 228 (76, 75, 77)
  3. Choi Kyung Bum – 229 (79, 77, 73)

A nőknél esélyeshez méltóan a horvát Nina Banovic 257 (82, 87, 88) nyert. Győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Az igazi izgalmak a dobogó többi fokáért volt, amely egyben a magyar bajnoki címről is döntött. Hölgyeink nem kímélték egymást és minden kör után más volt előrébb. A döntő napon végül a szenior női válogatott oszlopos tagjának, Turkovics Icának sikerült fordítania és begyűjteni a nemzetközi második (egyben a hazai bajnoki) címet, míg Sándor Virágnak a harmadik helyet.

Nemzetközi női dobogó:
  1. Nina Banovic – 257 (82, 87, 88)
  2. Turkovics Ilona – 265 (85, 96, 84)
  3. Sándor Virág – 273 (89, 90, 94)

Hazai bajnokság

Úgy látszik a férfiaknak nem elég 54 szakasz. A nyílt kategóriához hasonlóan, a magyar férfi mezőnyben is nüánszok döntöttek a bajnoki cím sorsáról.  Az őrületes versenyfutás végén Koller György és Krämer András vívta a végső csatát. A két szakaszig tartó rájátszás végén Krämer András örülhetett. A megosztott harmadik helyen pedig a szenior dr. Horváth Péter végzett Briglovics Gáborral egyetemben, aki az első napot követően még a mezőnyt is vezette.

Hazai férfi dobogó:
  1. Krämer András – 246 (84, 81, 81)
  2. Koller György – 246 (85, 81, 80)
  3. dr. Horváth Péter – 247 (78, 88, 81)

A bruttó mellett nettóban is értékelték a játékosokat, ahol az első 6 helyezett kapott díjat Eredmények ITT!

A nőknél Turkovics Ica elérte célját és egy nagyszerű fordítást követően lett bajnok, Sándor Virágot és 2017 női magyar bajnokát, Kecskés Kornéliát megelőzve.

Hazai női dobogó:
  1. Turkovics Ilona – 265 (85, 96, 84)
  2. Sándor Virág – 273 (89, 90, 94)
  3. Kecskés Kornélia – 274 (87, 95, 92)

A hölgyeknél nettóban az első hármat díjazták eredmények ITT!

A résztvevők mellett a szervezők, a bírók is jelesre vizsgáztak, hiszen a pálya, a játékmenet és a hangulat is tökéletes volt. Mindenki dicséretet érdemel, aki hozzájárult ehhez a sikeres Tesla Universal 7. Magyar Mid-Amatőr Golfbajnoksághoz.

Micsoda mozdulatok!

Hiába ígértek az időjósok a nagy esőt, szerencsére elmaradt és még az ég is megtisztelte a Tesla Universal 7. Magyar Mid-Amatőr Golfbajnokság résztvevőit. Helyette mindenki nagy örömére a Hole in One-ok potyogtak az égből. Bernhardt Tibor a Robert Trent Jones Jr. által tervezett zalacsányi pálya 8-asán (4-es hibriddel), míg Coleman Carl (ír) az 5-ös szakaszon varázsolta a labdáját egyből a lyukba 7-es vassal.

Bomba hír!

A bajnokság első napját követően megtartotta Rendkívüli Közgyűlését a Magyar Mid-Amatőr Golf Egyesület, ahol robbant a bomba. Zilahy Csaba, az egyesület elnöke bejelentette, hogy márciustól leköszön a posztjáról, utódjául Krämer Andrást javasolta.