Fél-profi footgolf maraton Szlovákiában

Nyolc magyar is részt vett a Footgolf Pro-Am Cup névre keresztelt versenyen, ahol egy nap alatt háromszor teljesítette a tizenhét játékos a szlovákiai Nagysurányban található Airport Golf Club 18 szakaszát.

Szlovák, magyar és osztrák játékosok részvételével ezer Euró összdíjazású versenyt rendeztek északi szomszédunknál. A jól ismert nagysurányi pályán három kört teljesítettek a footgolfosok, ami a legjobban Tomas Bartkónak (képünkön) sikerült, a kijelölt rúgásszámnál (par) 43-mal (!) jobbat rúgva nyert a három kör végén. A játékosok száz Eurót fizettek be fejenként, ez fedezte a szervezési költségeket és tette ki a nyereményalapot. Bartko 500, a második Michal Dian 300, a harmadik Jan Kozák 200 Eurót nyert. A legjobb magyarok a -30-cal záró Mayer Zoltán és Bacskai Bence voltak, ami az ötödik helyre volt elegendő.