Zsinórban a harmadik győzelem!

Filmbe illő végjátékot hozott az idei Monarchia Kupa, ugyanis Nettó csapatunk a magyarokra jellemző huszáros hajrával az ötödik helyről az utolsó pillanatokban hódította el, immár egymást követő harmadik évben a kupát. Ennek örömére a válogatott tagok Jakobi László szövetségi kapitányt beledobták a 9-es szakasz tavába! Bruttó csapatunk 5. lett.

Az időjárás mind három nap remek volt. A résztvevő hat országnak - Ausztria, Csehország, Magyarország, Szlovénia, Szlovákia, Horvátország – az Ausztriában található atzenbruggi Diamond Golf & Country Club European Tour pályáján kellett helytállniuk a háromnapos tornán, különböző játékformában.

A csapatok négylabdás - legjobb labdás játékkal kezdtek, majd greensome-ra került sor a jobbik drive kiválasztásával, végül pedig a fináléban, egyéni játékkal záródott a bajnokság, mindhárom napon stableford számítással. Természetesen a verseny mellett a cél az volt, hogy az országok képviselői erősítsék a baráti köteléket.

Nettó

Nettó csapatunk hozta az elmúlt évek győztes formáját. A XXXVI. ESGA Szenior Európa Bajnokságon elért történelmi ezüstérme után, újabb mérföldkövet ünnepelhet, ugyanis egymást követő évben már harmadszorra nyerte el a Monarchia Kupát nagy csatában. Ez összességében pedig az ötödik sikere.

1. MAGYARORSZÁG 287 (82, 65, 140)

2. Ausztria 286 (78, 78, 130)

3. Szlovénia 277 (74, 78, 125)

4. Horvátország 274 (76, 74, 124)

5. Szlovákia 271 (74, 77, 120)

6. Csehország 268 (72, 73, 123)

Páros eredmények:Máthé István – Malatyinszki Tamás (43, 30), Koplányi Tibor – Jakobi László (39, 35), Dietrich Gábor – Dietrich Tamás (36, 29)

Egyéni eredmények: Jakobi László (26), Dietrich Tamás (39), Dietrich Gábor (34), Máthé István (34), Malatyinszki Tamás (33), Koplányi Tibor (32),

Bruttó

A bruttó csapatnak változatlanul nehéz dolga volt, a nálunknál nagyobb golfkultúrával rendelkező nemzetekkel szemben. Ennek ellenére becsületesen helytálltak és az első napot követően például csak 3 ütésre voltak a második helytől.

1. Horvátország 233 (61, 56, 116)

2. Ausztria 221 (66, 51, 104)

3. Csehország 211 (62, 52, 97)

4. Szlovákia 207 (62, 53, 92)

5. MAGYARORSZÁG 195 (59, 47, 89)

6. Szlovénia 191 (59, 50, 82)

Páros eredmények:Nagy István – Kovács Titusz (30, 22), Horváth Joseph – dr. Takács János (29, 24), dr. Horváth Péter – Darázs Attila (28, 23)

Egyéni eredmények: Nagy István (19), Darázs Attila (19), dr. Takács János (19), Kovács Titusz (21), dr. Horváth Péter (24), Horváth Joseph (25)