Nagy hajrázók, új bajnokok

Dr. Horváth Péter megállíthatatlan volt

(képet készítette: Schlotter Péter)

Május 30. és június 1. között rendezték meg Máriavölgyben a szeniorok csúcstalálkozóját, a XXVIII. Nemzetközi és Magyar Senior Golfbajnokságot, ahol új bajnokok avatásának és címvédésnek lehettünk tanúi! A nagy meleg, az olykor megélénkülő szél, valamint a máriavölgyi pályára jellemző izgalmas greenek, igencsak megnehezítették a 77 fős mezőny dolgát. A siker kulcsa a rövidjáték volt. A torna legkiemelkedőbb játékosa, a hazai pálya előnyét élvező Dr. Horváth Péter lett, aki végig magabiztosan játszva rajt-cél győzelmet aratva, életében először emelhette magasba a magyar és nyílt bajnoki címért járó serleget. A magyar nőknél a szintén máriavölgyi színekben versenyző Wieser-Takács Zsuzsa örülhetett, míg a szuperszeniorok hazai rangsorában az élő legenda, Lakatos Vilmos győzedelmeskedett.

Magyarország XXVIII. Szenior Bajnoksága jó hangulatban telt, amelyet a játék mellett a közös vacsorák és szurkolások tettek felejthetetlenné. Mindhárom versenynapon nyárias idő, valamint kiválóan előkészített és jó minőségű pálya fogadta a játékosokat.

A tornára 9 nemzet 77 játékosa adta le jelentkezését. Többségük a férfi kategóriában indult, de természetesen képviseltették magukat a hölgyek és a 70 éven felüli szuper szeniorok is. A magyar játékosokon kívül neveztek versenyzők többek között Ausztriából, Angliából, Németországból, Hollandiából, Dél-Afrikából és az USA-ból is. A verseny rangját és erősségét mutatta, hogy az idén mindhárom kategóriában láthattunk szingli hendikepes játékosokat, ezzel is garantálva a játék magas színvonalát.

A Magyar Bajnokság végeredménye

Kezdjük a legnépesebb és talán legnagyobb izgalommal várt magyar férfi mezőnnyel, ahol a nagy tűzijáték az elsőségért sajnos elmaradt, köszönhetően Dr. Horváth Péter 237 (77, 80, 80) magabiztos és kiegyensúlyozott játékának, aki caddy-jével, Hatvári Árpáddal tökéletes párost alkotva, magabiztosan és megérdemelten gyűjtötte be a magyar, illetve a nyílt kategória bajnoki címét is.

Az igazi izgalmak a második helyért folytak Horvath Joseph és Kovács Titusz között, hiszen csupán az utolsó lyukon dőlt el az ezüstérem sorsa. Nem túlzás azt állítani, hogy ádáz harc folyt a 2015-ös nemzetközi bajnok, valamint a magyar bajnoki cím védője között. Joseph az utolsó napon a pálya 5. szakasza után sikeresen egalizálta egy ütés hátrányát Titusszal szemben, sőt a következő lyukakon kisebb előnyre is szert tett, ám Titusz nem adta fel és a pálya második felét +4-es score-ral hozva, az utolsó lyukon maga felé billentette a mérleg nyelvét.

Ennek értelmében Kovács Titusz 251 (81, 84, 86), három megnyert magyar bajnoki címe után 2017-ben egy ezüstéremmel gazdagodhatott, míg Horvath Joseph 252 (83, 83, 86) a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Szomorkodásra azonban egyik játékosnak sincs oka, hiszen derekasan küzdöttek. Az meg tény, hogy Dr. Horváth Péter ezen a bajnokságon utolérhetetlennek bizonyult és az volt az ember érzése, hogy akármeddig játszhatnának, őt most nem lehet legyőzni. A negyedik helyen a tavalyi ezüstérmes, a kisoroszi Magyar Golf Club elnöke, Nagy István 257 (86, 83, 88) végzett.

magyar hölgyeknél új bajnokot avattunk. Wieser-Takács Zsuzsa ért fel életében először a csúcsra, hiszen 284 ütéssel (95, 95, 94) lett a 2017-es év magyar női szenior bajnok. Az ezüst pozícióban a tavalyi év után ismét Zsadányi Ildikó végzett 295 (98, 98, 99), míg a harmadik helynek többszörös felnőtt bajnoknőnk Bankó Éva 296 (92, 105, 99) örülhetett. A pódiumról épphogy csak lemaradt dr. Kárpáti Szilvia 297 (95, 105, 97), míg az ötödik helyen a 2016-os szenior bajnok, Molnár Lászlóné 301 (101, 101, 99) zárt.

A hetven éven felüli, szuper szenior versenyzők bajnoksága Lakatos Vilmos 303 (97, 98, 108) elsőségével zárult, aki 2012-es és 2013-as szuperszenior győzelme után, újabb címnek örülhet. Vili bácsi, így már négyszeres szenior és háromszoros szuperszenior bajnoknak mondhatja magát. A második helyen többszörös szuperszenior bajnokunk Kovács István Tas 311 (112, 101, 98) végzett id. Kulcsár Tibort 315 (101, 111, 103) megelőzve.

A Nemzetközi Bajnokság végeredménye:

A férfiaknál a nyílt bajnokság végeredménye megegyezik a hazai bajnokság legjobbjaival, azaz Dr. Horváth Péter 237 (77, 80, 80), Kovács Titusz 251 (81, 84, 86), Horvath Joseph 252 (83, 83, 86) lett a sorrend.

szuper szeniorok nemzetközi mezőnyében címvédés történt, ugyanis a lengyel Mills Errol 242 (85 78, 79) söpörte be - ellentmondást nem tűrően - az osztrák, Freisleben Karl 290 (101, 92, 97) és a magyarok kiválósága Lakatos Vilmos303 (97, 98, 108) előtt.

A hölgyek viadalában nemzetközi fölény volt. A dobogóra a cseh, Dzurenda Anna 252 (81, 88, 83), a dél-afrikai Bland Sonja 257 (87, 83, 87) és a szintén cseh, Dedeckova Blanka 263 (87, 87, 89) állhatott.

Csapatverseny

Újdonság volt, - először a szenior bajnokságok történetében,- hogy stroke-hcp formában csapatversenyt (4 fő/csapat) hirdettek, ahol a legjobb 3 eredményt vették számításba. A versenyt a Dr. Horváth Péter, Kovács Titusz, Horvath Joseph, dr. Takács János kvartettje nyerte.

Díjátadó

Az eredményhirdetés - a tornához hasonlóan - jó hangulatban telt, ahol Andrási Miklós MGSZ elnökségi tag - a Magyar Golf Szövetség külföldön tartózkodó újdonsült elnökét, dr. Szivek Norbertet helyettesítve, Dietrich Tamás Magyar Senior Golfozók Társaságának elnöke, valamint Harnos László klubigazgató is beszédet tartott. Felszólalásukban gratuláltak díjazottaknak, a résztvevőken és a szervezőknek a sikeres tornáért!

Nettó kategóriában is kihirdették a dobogósakat:

Net A Gents hcp 14-28 International: Dietrich Gábor (221), Maier Franz (225), Gulyás Gyula (230)

Net B Gents 70+ years International: Dr. Sándor L. Tamás (250), Klupper Hans (251), id. Kulcsár Tibor (252)

Net Ladies International: Dr. Varga Irén (236), Wieser-Takács Zsuzsa (236), Bankó Éva (236)