Népes magyar mezőny a nyitányon

A hétvégén rajtol a világ legrangosabb sorozatának 2017-es kiírása. A European Footgolf Tour (EFT) negyedik szezonja a spanyolországi Mijas városában, a Cerrado del Aguila golfklubban kezdődik, ahol húsz magyar áll rajthoz.

A FIFG 100-as besorolású EFT-nyitány a Tour tizenegy állomásának első köre lesz, amin tizenhét ország százkét játékosa lép pályára. A pénteki edzésnapot követően szombaton és vasárnap 18-18 szakaszon bonyolítják a versenyt. Andalúziában húszfős magyar küldöttség száll harcba a pontokért. A körülményekre nem lehet panasz, húsz fok fölötti időjárás várta a játékosokat.

A tizenegy fordulóból a négy legjobb, plusz a zárókör eredménye számít a végelszámolásnál. A csapatverseny eredményeibe az összes állomás pontszáma beszámít.
2014-ben Lengyel Béla végzett az összetett harmadik helyen a végelszámoláskor és nyerte meg a záró, portugál fordulót, míg 2015-ben Tajtyi Róbert tudott versenyt nyerni Belgiumban. Tavaly a legjobb magyar Podusil György lett, aki 16. helyen fejezte be a szezont.