Tűzijáték a Fináléban

Palanszki Benjámin a magyarok legjobbja

Pénteken zárónapjához érkezett a Czech PGA Tour magyarországi fordulójának 2X18 szakaszos profi versenye, ahol számos hazánkfia –köztük a magyar profi válogatott- vette fel a kesztyűt Közép-Európa egyik legrangosabb sorozatának mezőnyével. Ez magyarjaink közül a 2015-ös év profi golfozójának, Palanszki Benjáminnak sikerült a legjobban, aki végig a legjobbak sarkában volt és az utolsó szakaszokra már csak egy kérdés maradt, sikerül-e hazai közönség előtt dobogóra állnia?! A torna programja a szombati Pro-Am versennyel folytatódik.

Nagyszerű verseny volt, ahol a hangulatra és a pályára sem lehetett panaszuk a játékosoknak. Szóval a Czech PGA Tour magyarországi debütálása nagyszerűen sikerült, , amely a Profi Golf Sportági Szövetség és a Czech PGA közös munkáját és szervezését dicséri. A versenyképes körülmények pedig jó lehetőséget biztosítottak az új barátságok köttetésének, valamint erőfelmérőnek sem volt utolsó. A kétnapos torna végén 43 részvevő, köztük 10 magyar játékos értékelésére került sor.

A hazai versenyzők közül a legelőkelőbb helyen Palanszki Benjámin végzett, aki minden dicséretet megérdemel, hiszen folyamatosan dobogó közelben volt, ám végül, ha egy ütéssel is, de lecsúszott róla. 72-es és 71-es körével (-1), az 5. helyen végzett a verseny győztese, Ajster Sebastian 138 (67, 71), Lieser Ondřej 139 (74, 65), KoŘínek Aleš 142 (72, 70) és Wimmer Nikolaus 142 (72, 70) mögött. A szintén hazai pályán versenyző Simmes Alexander 144 (73, 71) - legjobb amatőrként - a 6. helyen zárt. Lugosi Tomi szintén nagyszerűen teljesített második legjobb magyarként és összesített +1 score-ja (73, 72) együttállásban a 7. helyet jelentette számára. Majd magyar szempontból kisebb szünet következik a táblázaton, hiszen Hahn Roland összesített 151 (75, 76) ütéssel együttállásban a 18. helyen végzett a kétnapos tornán. Ne feledkezzünk meg Morozov Misáról 147 (72, 75) sem, aki eredményével Tamás és Roland között a T12. helyen végzett. Profi válogatottunk következő két tagja: Petkovics Bálint154 (75, 79) és Lugosi Balázs155 (82, 73) – szorosan követik egymást. Balázs a második napi remek teljesítményének köszönhetően jelentőset javítva, Bálint mögött, a T28. helyen fejezte be a versenyt. Ugyanebben a pozícióban végzett Jakobi András is155 (74, 81), akinek sajnos nem sikerült javítania, bármennyire szeretett volna.

Majd következnek a Highlanden dolgozó edzők, Szigeti Csaba 156 (79, 77), Tóbiás Zsolt 159 (82, 77) sorrendben a T32. és a T36. helyen. A 2014-es év golfedzőjének, Sárközi Ricsinek 161 (76, 85) nem jött ki a lépés a zárónapon, így a 38. helyen zárt. Eiring Kristóf profi válogatott golfozónk pedig,170 (86, 84) a 41. helyen végzett.