Patinás verseny, drámai küzdelem

Mint ahogy korábban beszámoltunk róla, szombaton igazi meccsdömping várta a golf hazai szerelmeseit, melynek egyik kiemelkedő eseménye a tatai Old Lake Golf Club-hoz kötődik. A nagy múltú golfklub a Novtel Hotelsel közösen, immár 6. alkalommal rendezte meg a Novotel Golf Kupát. A remek hangulat garantált volt, a főszponzor speciális Novotel cateringgel készült: büfé reggelivel, a pályán snack-kel és pezsgővel várta a játékosokat. A szervezők a szponzorok által összeállított welcome csomaggal is készültek a résztvevők számára. Ezután következett a játék, mely Stableford formában, 18 szakaszon zajlott. De hogyan alakult a Novotel Golf Kupa, ahol a bruttó kategória mellett vegyes és nettó kategóriákban is díjazták a játékosokat?

Késhegyre menő küzdelem bontakozott ki az élen. A verseny elsősorban Sándor Lajos és Hatvári Árpád párharcáról szólt, akik szinte végig fej-fej mellett haladtak az első helyeken. Bár Hatvári két ütéssel jobbnak bizonyult az első kilenc szakasz után, és ezt az előnyét sokáig tartotta is a második kilencen, a 16-os lyuknál ütést rontott, amely el is döntötte a párharc és az elsőség sorsát. A győztes végül Sándor Lajos lett +9-cel teljesítve a 70-es pályát, aki ezzel a teljesítménnyel megjavította HCP-jét is. Ezzel senior játékosunk vihette haza a fődíjat, a 2 főre szóló párizsi hétvégi utazást az Air France jóvoltából.