Spieth ismét világelső

Lassan már meg sem lepődünk azon, hogy a férfi golfozók világranglistájának élén változás történt. Persze nem nagy a változás, hiszen ismét Jordan Spieth állt az élre, aki bár hullámzóan játszott a hétvégi WGC HSBC Champions tornán, „vigaszdíjként” visszaszerezte a világelsőséget Jason Daytől.

Spieth az utolsó napon 70-es kört játszott és végül öt ütéssel zárt a győztes Russel Knox mögött, de így is megelőzte a világranglistán az ausztrál Jason Dayt, aki viszont nem indult el a kínai viadalon. Day és Spieth között minimális különbség volt, már a viadal előtt tudni lehetett, hogy amennyiben az amerikai előkelő helyen zár, úgy előzni fog. Spieth rövid pályafutása alatt immáron negyedik alkalommal mondhatja magát világelsőnek, ám gyaníthatóan a helyzet változni fog amint Day játékra jelentkezik, sőt Rory McIlroy is lőtávolon belül van, tehát a világelső személye valószínűleg az elkövetkezendő hónapokban megjósolhatatlan lesz.

A világ élvonalában több változás is történt, volt aki feljebb tudott kerülni a ranglétrán, de voltak olyanok is, akik lecsúsztak. Utóbbi táborba tartozik Phil Mickelson, aki 20 év után esett ki a legjobb 25 közül. Mickelson pár napja jelentette be, hogy megválik Butch Harmontól, mint swing-edzőjétől. A döntést amúgy még maga a szakember is üdvözölte, hiszen nagyon úgy tűnik, hogy Lefty-nek új impulzusokra van szüksége.

Akinek viszont látszólag nincs szüksége minderre, azt Russel Knox, aki hatalmas meglepetésre megnyerte a sztárokkal teletűzdelt mezőnnyel megrendezett WGC-tornát és hatalmasat javított világranglistás helyezésén.