Búcsúzni készül a 2015. évi golfszezon

Az elmúlt hetekben megjelenő, hétvégi cikkeinkben egyre többször került szóba a szezon vége, egy-egy klub utolsó versenyével kapcsolatban. A hétvégén is több záró versenyt rendezetek. November 7-én, szombaton, Bükfürdőn került sor a klub utolsó versenyére, a Szezonzáró Forralt bor Kupára, míg Máriavölgyben a szerdánként megrendezett Corinthia Golf Nap záró fordulóját tartották, addig a Magyarország legöregebb golf klubjában a Greenkeeper Team Kupát rendezték meg. Mivel az időjárás a hétvégén a szebbik arcát mutatta, kiváló élményben volt részük a golfozóknak.

Szezonzáró Forraltbor Kupa

(kép: Greenfield Golf Facebook)

A Kokol Ferenc vezette kilencedik Golfozom.hu Kupa a Greenfield szezonzáró Forraltbor Kupájával került együtt megrendezésre szombaton, mellyel a klub 24. évét is ünnepelték. A számos nemzetközi játékossal, profi és amatőr versenyzőkkel, oktatókkal és tanítványokkal induló texas scramble verseny reggel 9-kor kezdődött a büki 18 szakaszos pályán.

Corinthia Pannónia Golfnap Záró Forduló

November 7-én szombaton zárult az idei Corinthia-Pannónia Golfnap. A korai sötétedés, és a jelentkezők száma miatt a biztos bejezés érdekében az Évzáró Corinthia Pannonia Golfnapot 9:30-kor kezdték. Gyakorlatilag mindenki ott volt, akik egész évben megtisztelték jelenlétükkel a sorozatot.

A Stableford játékformában zajló szombati finálét Csányi Olivér nyerte 74 ütéssel, aki fantasztikus formát mutatott idén. Az idény végén a junior válogatottságtól elköszönő játékos beérett és egy újabb remek felnőtt golfozóval gazdagodik a Pannonia és a magyar golf. A második helyen Bui Quang Minh 75 végzett, míg a harmadikon Briglovics Gábor és Szabó Antónia állt holtversenyben.

Eredmények:

Bruttó I.: Csányi Olivér

Nettó Junior I-II-III.: Szabó Antónia, Bertényi Bence, Krasznai Áron Manó

Nettó Vegyes A I-II-III.: Bui Quang Minh, Bui Quang Minh, Hideg János

Nettó Vegyes B I-II-III.: Le Viet Hung, B. Kiss Gergely, Tran Le Chinh

Greenkeeper Team Kupa

November 7-én, szombaton a Szentendrei Szigeten lévő patinás klubban újból megtelt élettel, a Greenkeeper Team Kupa verseny alkalmából. A texas scramble játék a klub greenkeepereinek tiszteletére került megrendezésre, melyen végül bruttó sorrendben a Bacsó Béla- Friedrich György- Gyulai András- Sárközi Richárd csapat paraltt -8 ütéssel győzedelmeskedett.