Woods nem nyer több Majort

Tiger Woods 2008 óta nem nyert Major-tornát és a PAG Tour legjobb edzői szerint nem is fog. Az amerikai Golf Magazine által készített felmérés során több neves edzőt megkérdeztek ezzel kapcsolatban és a többség úgy gondolja, hogy Woods 14-szeres Major-bajnokként fog visszavonulni.

A felmérés során a magazin munkatársai a legjobb 100 edzőt kérdezték meg és a megkérdezettek 57 százaléka szerint Woods nem nyert pályafutása során több Majort. Vannak ugyanakkor akik bizakodnak, sőt 2 százaléka a megkérdezett edzőknek úgy gondolja, hogy Woods képes lesz túlszárnyalni a Jack Nicklaus által tartott 18-as rekordot. A felmérésben résztvevők 27 százaléka szerint Tiger ugyanakkor már csupán egy Majort be fog tudni begyűjteni, míg 7 százalékuk szerint Woods ugyan úgy 18 sikerrel zárja karrierjét, mint Nicklaus, aki 46 esztendősen nyerte utolsó Major-trófeáját.

A 39 éves Woods 2008-ban nyert utoljára Majort, ám az akkori US Open sikere óta bár volt, hogy a legjobb 5 között zárt, nem szerzett újabb trófeát. Az esély arra, hogy újabb Major-sikert könyveljen el elég kicsi, egyrészt mert azóta szinte folyamatosan sérüléssel bajlódik, másrészt a sportág történetében nagyon kevesen tudtak 40 éves koruk után Major-tornán győzedelmeskedni. Woods jelenleg második hátoperációja után lábadozik, a rehabilitációt még nem kezdte meg, visszatérését 2016 elejére prognosztizálják.

Maga Woods ugyanakkor egyáltalán nem tett le arról, hogy megdöntse Jack Nicklaus rekordját, egy korábbi interjújában elmondta, hogy a céljai változatlanok, tornákat, köztük Major-versenyeket szeretne nyerni.