Balatonudvariban folytatták a juniorok

Augusztus 24-én, hétfőn rendezték meg a Junior Tour IX. fordulóját Balatonudvariban, a Royal Balaton Golf & Yacht Club par 72-es pályáján. A 41 fővel elinduló verseny sok izgalmat és meglepetést hozott az ifjú titánok számára, akik különböző korcsoportokban – U10, U12, U14, U18, U21 - versenyezhettek fiú és lány kategóriában egyaránt. Az egynapos versenyen Bertényi Bence mindent vitt, hiszen saját korcsoportja (U12) mellett a torna abszolút győztese is ő lett. A balatonudvari megmérettetésen az idősebbek mellett a legkisebbek is képviseltették magukat. A tíz évesek között  Benzsay Zsombor lett a legjobb, aki a par 36-os pályát 42 ütéssel teljesítette. Lássuk mi történt hétfőn Balatonudvariban.

Augusztus 24-én, hétfőn rendezték meg a Junior Tour IX. fordulóját Balatonudvariban, a Royal Balaton Golf & Yacht Club par 72-es pályáján. A 41 fővel elinduló verseny sok izgalmat és meglepetést hozott az ifjú titánok számára, akik különböző korcsoportokban – U10, U12, U14, U18, U21 - versenyezhettek fiú és lány kategóriában egyaránt. Az egynapos versenyen Bertényi Bence mindent vitt, hiszen saját korcsoportja (U12) mellett a torna abszolút győztese is ő lett. A balatonudvari megmérettetésen az idősebbek mellett a legkisebbek is képviseltették magukat. A tíz évesek között  Benzsay Zsombor lett a legjobb, aki a par 36-os pályát 42 ütéssel teljesítette. Lássuk mi történt hétfőn Balatonudvariban.

Mint azt felvezetőnkben is megírtuk az idősebbeknél Bertényi Bence kiváló, higgadt játékkal hozta a Junior Tour IX. fordulóját. Bertényi a 9. szakaszon bogey-t, míg a 18. lyukon birdie-t ütött a par-ok mellett, így a pályát 72 ütéssel teljesítette (0), ami azért is megsüvegelendő, mert az alig 11 éves játékos nálánál jóval idősebb versenyzőket utasított maga mögé. A második helyen Holló Zsombor Péter (+6), míg a harmadik helyen Kötél Bence (+7) végzett. De nekik sincs okuk a panaszra, hiszen mindkét versenyző saját kategóriája - Kötél az U14-esek, míg Holló Zsombor az U18-asok – élén végzett. Ez utóbbi teljesítmény azért is említésre méltó, mert a legidősebbeknél igen szorosan alakult a végső sorrend. Zsombor mögött csak egy ütéssel maradt el és lett ezzel a korosztály második helyezettje Rózsa Dávid (79 ütés), de a harmadik helyért is nagy volt harc, hiszen Greff Bálint és Surányi Balázs is együttállásban végzett, 83 ütésből teljesítve a pályát.

A lányoknál valamivel simábban alakultak az eredmények. Az U12-es kategóriában Berkenyi Daniella lett a legjobb 105 ütéssel, az U14-eseknél Jancsik Renáta 99-es ütésszáma volt elég az első helyre, míg az U18-asoknál Horváth Dorottya utasította maga mögé a mezőnyt 89 ütéssel.

Hétfőn a legkisebbek is összemérték erejüket a balatonudvari pályán, ahol a legjobb bruttó eredményt Benzsay Zsombor szállította (+6-os score), amivel kategóriája első helyét és a bruttó díjat is elhódította Vu Péter elől (+9), míg a harmadik helyen az a Jaczkovics Emma Éva végzett, aki a legkisebbek lány kategóriájának élén zárt (+13).