Címvédés a profik bajnokságán:

Véget ért a magyar profi golfozók háromnapos bajnoksága, amelyet kilencedik alkalommal rendeztek meg.  A helyszín ezúttal a tatai Old Lake Golf Club par 70-es pályája volt, ahol a megjelenő magyar profi oktatók és a profi versenyzők igencsak kitettek magukért, hiszen csak úgy ütötték a jobbnál jobb score-okat. A verseny végül a 2014-es bajnok, Palanszki Benjamin (209 ütés) győzelmével zárult, aki összesítésben par alatt egy ütéssel hódította el ismét a profi bajnoki címet, így történelmet írt, hiszen először történt címvédés a PGA országos Bajnokságán. Második helyen a végig egyenletes teljesítményt nyújtó Lugosi Balázs végzett (70 +71+71= 212), akit Lugosi Tamás (77, 65, 71) és Hahn Roland (72,74,67) követett a harmadik helyen, 213-at ütve.

A záró napon szoros, kiélezett küzdelem zajlott az élmezőnyben. A nagy kérdés az volt, hogy vajon sikerül-e megszorongatni, esetleg megelőzni a két nap után élen álló Palanszki Benjámint, vagy címvédésre kerül sor. A nap legjobb score-jait (-3) Hahn Roland (213) és Morozov Misa (217) profi golfozók szállították, aminek köszönhetően Roland a harmadik, míg Misa négyes együttállásban a hatodik helyre jött fel a végelszámolásnál. Ugyancsak 217 ütött még a jamaicai edző, Errol Bhalai (72,71,74), a profi golfozó Petkovics Bálint (76,71,70) és a 2013-as győztes Szigeti Csaba is (75,72,70).

A két napon át második helyen álló Brúder Balázs az utolsó napon 79-et ütött, mint megosztotta velünk sérülés hátráltatta, a háta fájt, de becsületére legyen mondva végigjátszotta a kört. 216 ütéssel (68, 69,79) lecsúszott a biztosnak tűnő dobogóról és az 5. helyen végzett. A Top10-be még Popovits Barna fért be 224 ütéssel (77,76,71).