Elegáns búcsú Szlovákiától

Július 28. és 30. között zajlott a szlovákiai Black Stork Golf Resort-ban, a Slovak Amateur Championship háromnapos tornája. A mezőny 73 főből állt. Különösen nehéz dolguk volt a játékosoknak, hiszen a nem túl egyszerű pálya mellett a folyamatosan változó időjárási körülményekkel is meg kellett küzdeniük. A Pannonia csapata: Ralph Müller, O`Sullivan Gearoid, Szeberényi Máté, Horváth Marcellel kiegészülve indult el hazánk északi szomszédjának bajnokságán.

Horváth Marcell napról napra jobban játszott, Folyamatosan lépegetett előre a tabellán. A háromnapos verseny nyitányán 80 ütéssel kezdett. Majd a másnap egy biztató 77-es eredményt hozott, amit az utolsó napi even par tett teljessé: a 72-es kör mindenképp remek teljesítmény volt magyar bajnokunktól, s ezzel, hármas együttállásban, a 9. helyen végzett.

A Pannonia csapatából O`Sullivan Gearoid (244) végzett a legelőkelőbb helyen, aki a bajnokság alatt 89, 76, 79-es köreivel a tabella 27. pozíciójában landolt. Szorosan követte őt, egy ütéssel lemaradva Szeberényi Máté (82+81+82=245), aki együttállásban a 28. helyen végzett.

Ralph Müller (253) a 79-es és 84-es köre után az utolsó napon csupán 90-es eredményt játszott, ezért a 25.-ről visszacsúszott a 38. helyre.

A három körös tornát egyébként egy pont előnnyel MARKEVIČIUS Gediminas nyerte 219-et ütve, a második PUCHMELTER Adam és HRINDA Jakub előtt.