Day javított, Tiger rontott

Az ausztrál Jason Day idénybeli második PGA Tour győzelmének köszönhetően a világranglista negyedik helyére ugrott előre, ezzel beállította egyéni rekordját. A listát továbbra is Rory McIlroy vezeti, az észak-ír golfozóra azonban egyre inkább megérkezik Jordan Spieth, a 22 éves texasi játékos, aki a szezon során eddig négy tornát, köztük két Majort nyert. Tiger Woods mélyrepülése tovább tart, az egykori világelsőt jelenleg a 250-en kívül jegyzik.

Jason Dayt a februári Farmers Insurance torna megnyerése után jegyezték a világranglista 4. helyén, ám azt követően nem úgy jöttek a sikerek, ahogy azt az ausztrál golfozó remélte és a riválisok jó eredményének is köszönhetően lejjebb csúszott a ranglétrán. Day azonban a múlt héten Kanadában ismét a győzelmi ösvényre lépett, és a Canadian Open megnyerése egészen a világranglista 4. helyéig repítette.

A Kanadában másodikként záró kétszeres Masters-győztes Bubba Watson maradt a 3. helyen, igaz a különbség közte és a második Jordan Spieth között csökkent egy picit, miután Spieth nem indult versenyen az elmúlt héten.

Az európai sorozat (EPGA) legutóbbi viadalát megnyerő Danny Willett nyolc pozíciót javított előző heti eredményéhez képest és már a 24., korábban a top-25-ben nem jegyezték még pályafutása során.

A golfrajongó többségét természetesen Tiger Woods helyezése érdekli leginkább, nos a Tiger-rajongók nem lehetnek túl boldogok, ugyanis kedvencük neve továbbra is igen mélyen található a listán. Woods a 266. helyről várhatja a Quicken Loans National tornát, amelyen ő látja majd el a házigazda szerepét. Woods két éve nem nyert tornát, sőt top-10-es helyezése sem volt hosszú ideje már, idén pedig egymás után két Major-tornán maradt le a CUT-ról.

A világranglista első 10 helyezettje: 1. Rory McIlroy; 2. Jordan Spieth; 3. Bubba Watson; 4. Jason Day; 5. Dustin Johnson; 6. Jim Furyk; 7. Justin Rose; 8. Rickie Fowler; 9. Henrik Stenson; 10. Sergio Garcia.