Jordan Spieth a US Open bajnoka

Jordan Spieth győzelmével ért véget a 115. US Open, ezzel a fiatal golfozó kisebb történelmet írt. Spieth a Masters után idénybeli második Major-sikerét aratta a kiélezett végjátékot hozó seattle-i tornán. Spieth mögött a hatalmasat hajrázó Louis Oosthuizen zárt másodikként, együttállásban a 18-as szakaszon hármat puttoló Dustin Johnsonnal. A körülményekről sokat elárul, hogy mindössze nyolc játékos zárt par alatti eredménnyel, a világelső Rory McIlroy például nem, így meg kellett, hogy elégedjen a 9. helyezéssel.

Talán soha sem kapott még ennyi bírálatot a USGA, mint ezen a héten a US Open helyszíne miatt. A játékosok és a nézők sem voltak 100%-ig kibékülve a pályával, előbbieknek gondja volt a száraz pályával, a hepehupás fairwayekkel, a rossz minőségű greenekkel, míg a nézők a sok domb miatt néha alig látták, hogy mi történik a pályán.

Ugyanakkor a nap végén nem döntött más, mint az, hogy ki bírja jobban idegekkel a Major-torna okozta feszültséget, és ebben ezúttal is Jordan Spieth volt a legjobb. A 21 éves amerikai golfozó mind a négy napon kiválóan játszott, a második naptól kezdve az élmezőny tagja volt. Spieth (68, 67, 71, 69=275, -5) mindössze egy ütés előnnyel zárt az élen, megelőzve az első napon még az utolsók között kullogó Louis Oosthuizent és Dustin Johnsont. A dél-afrikai (77, 66, 66, 67=276, -4) az utolsó napon mindent megtett a győzelemért, utolsó hét szakaszából vasárnap hatot birdie-vel zárt, ám végül ez sem volt elegendő a győzelemhez. Ami Dustin Johnsont illeti, az amerikai ismét fejben volt gyengébb riválisánál, hiszen az utolsó szakaszon hármat puttolt a greenen, pedig már a kezében érezhette a US Open trófeáját.

Jordan Spieth saját bevallása szerint ezúttal nem volt annyira „éles” az elütőtől a greenig, de ennek ellenére természetesen borzasztóan örült a győzelemnek, melyet édesapjának ajánlott apák napja alkalmából.

„Valakinek a végén fel kell emelnie a trófeát. Minden tornán kritizálják a végén a pin-pozíciókat, a greeneket és minden mást, de ennek ellenére azért meg kell nyerni a tornát, nem adják ajándékba.” – üzent a fanyalgóknak Spieth.

Louis Oosthuizen az első körös teljesítménye miatt maradt le saját bevallása szerint a győzelemről, míg Dustin Johnson az újabb elszalasztott lehetőségről csupán annyit mondott, hogy a lényeg, hogy a családja mellette áll és számára a legnagyobb trófea a kisfia, aki ezúttal személyesen drukkolt apukájának.

A közönségkedvenc Jason Day, aki a torna során rosszullét miatt összeesett a pályán, de folytatta és 54 szakasz után még az élen is állt végül 74-es körével a 9. helyen zárt. Adam Scott, aki ismét Steve Williamsszel alkotott párt nagyon erős utolsó napi kört pakolt össze, ám a 64-es eredmény együttállásban a 4. helyre volt elegendő, igaz mostanság ennyire előkelő pozícióban nem nagyon zárt az ausztrálok Masters-bajnoka, tehát mindenképpen pozitívan zárta az idei US Opent.

Ami pedig Jordan Spiethet illeti, a fiatal golfozó történelmet írt, hiszen a legendás Bobby Jones 1923-as győzelme után a második legfiatalabb bajnoka lett a US Opennek. Spieth előtt a szintén legendának számító Gene Sarazen tartotta a rekordot , mint a legfiatalabb kétszeres Major-bajnok, ám ezzel a rekorddal immáron a texasi fiú rendelkezik. És a végére még egy apróság, legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy az idény első két Major-tornáján ugyan az a játékos nyerjen, akkor Tiger Woods volt képes hasonló bravúrra.