Elmaradt a bravúr

Véget ért háromszoros szenior bajnok golfozónőnk, Szűcs Gabriella Nemzetközi Szenior Európa-bajnoksága, amelynek június 11. és 13. között a máriavölgyi Pannonia Golf & Country Club a házigazdája. Az 53 fős női mezőnyben a  41. helyen végzett. Parhoz képest +28 ütésből teljesítette a két 18 lyukas, máravölgyi par 72-es pályát, így nem élte túl a cut-ot, vagyis nem versenyezhet a szombati fináléban. A versenyt a szenior nőknél továbbra is a finnek kiválósága, Kaarnalahti Minna vezeti összesítésben -1-es eredményével. A férfiaknák váltást történt, hiszen az első napon vezető angol, East Stephen visszacsúszott, helyét honfitársa, Jones Clive vette át.

A nyitány után Gabi +13-as score-ral a 32. helyen állt. Tudtuk, hogy szenior bajnokunkban benne van a jó eredmény, és képes a mezőny első felébe kerülni. A magyar golfozói társadalom szinte egy emberként támogatta és biztatatta. A tét a második napon a cut-ba jutás volt, hogy golfozónk ott lehessen a legjobbakkal a viadal rájátszásán.

Szűcs Gabriella az első nappal ellentétben, jó időpontban, még a kánikulai meleg előtt üthetett el valamivel nyolc után az 1-es Tee-ről, az 5-ös flight tagjaként. Az első naphoz hasonlóan két rutinosabb játékos, a német Stojanow-Pudell Kathrina (4,6) és a belga Toussaint  Marie-Anne (4,1) társaságában.

Szenior bajnokunk az első naphoz hasonlóan bogey-val kezdett (ezúttal a pálya első szakaszán), amit egy újabb bogey követett. Sajnos az első kilenccel ismét meggyűlt a baja, hiszen a maradék 7 szakaszokon - a pálya 3. szakaszát kivéve: par - bogey-t ütött, ráadásul a kilencesen ismét egy triplát, aminek eredményeként +10-zel vághatott neki a pálya hátsó részének (ekkor a cut határ +25 körül mozgott).

A fordulás után bogey-val kezdett, majd par, bogey, bogey, par következett. Bár a maradék szakaszokon nem sikerült birdie-t ütnie, így is az első naphoz hasonlóan +5-re hozta a pálya hátsó kilencét. A vége 87 lett (összesítésben: +28). A Cut - vonalat +23-nál húzták meg, így Gabi lemaradt a végjátékról. Sajnos nem sikerült cut-olni, ezért az utolsó napot már magyar golfozó nélkül rendezik meg.

Összességében elmondhatjuk, bajnokunk „sorsát” a pálya első kilence pecsételte meg (+8, illetve +10), azon belül is a 9. szakasz, ahol mindkét nap triplázott. Ha az nincs, meg lett volna a cut. A bravúr elmaradt, de az eredményekből jól kiolvasható, hogy a hcp, nem mindig jelent automatikus score-t. A cut határ is magasabb volt a vártnál. A nőknél +23, a férfiaknál +17. Többeket megtréfált a máriavölgyi pálya. Ha több szenior golfozónk indulhatott volna szabad kártyával, biztosak lehetünk benne, lett volna hazai versenyző az utolsó napon és talán többszörös magyar szenior golfozónkra, Szűcs Gabira sem nehezedett volna ekkora nyomás. Nem baj, talán majd a jövőben…