Gulbis megcsinálta!

Natalie Gulbis is ott lesz a júliusi U.S. Womens Open tornán, miután sikerrel vette a selejtezők okozta akadályokat. A 32 éves golfozó ráadásul a selejtező első napján pályacsúcsot ütött, jelezvén, hogy egyáltalán nem kell őt még temetni.

Natali Gulbis két évtizeddel ezelőtt üstökösként robbant be a női mezőnybe. Nem sokkal múlt el 14 éves, amikor már amatőrként profi tornákon indult. A nem csak tehetséges, de szemrevaló hölgy 2007-ben az Evian Masters torna megnyerésével gyűjtötte be első profi győzelmét, ám azt megelőzően azért voltak kiugró eredményei, hiszen 2005 és 2006 között az összes Major-tornán az első tíz között zárt. Tornagyőzelmeinek számát azonban nem tudta gyarapítani, a franciaországi siker előtt playoffban kapott ki a Jamie Farr-tornán (az Eviant is playoffban nyerte), mára pedig a világranglista 278. helyén jegyzik. A 32 éves golfozónak így nem volt más választása, ahhoz, hogy elindulhasson a júliusi női US Openen, selejteznie kellett.

Gulbis azonban nem rettent meg a kihívástól, a Galloway National Golf Club pályáját a selejtező első napján 66-os pályacsúccsal teljesítette, majd a második napon is megütötte a kívánt szintet, így kivívta a részvételi jogot az amerikai nyílt bajnokságon. Gulbis a 66-os kör során a 9-es és a 14-es szakaszok között sorozatban hat birdie-t ütött, ezzel alapozva meg a már említett pályacsúcsot a New Jerseyben megrendezett „kvalin”.

A hölgyek US Open tornáját júliusban a philadelphiai Lancaster Country Clubban rendezik.