Palanszki a profik bajnoka!

Tegnap véget ért a magyar profi golfozók versenye Bükfürdőn. Az idei volt a verseny nyolcadik kiírása. A megmérettetés hétfőn vette kezdetét és három napig tartott. A játékosok teljesítményét nagyban befolyásolhatta a mostanában roppant szeszélyes időjárás.

Az eddigi versenyek érdekessége, hogy minden évben más lett a bajnok! A kérdés tehát az volt, hogy vajon az idén sikerül-e valakinek dupláznia, vagy ismételten új név kerül a nyertesek listájára? Elhozza-e az aranyat az egyik playing pro, vagy esetleg egy hazai pálya előnyeit élvező büki versenyző tud majd remekelni?

Az első napon Palanszki Benjamin ragadta magához az első helyet (70), de szorosan követte őt Hahn Roland (72), és mindössze öt ütéssel volt lemaradva Wilheim István. Szoros volt a verseny a nyitónap után az élmezőnyben, de a második nap, ahogy az lenni szokott, a különbségek is megnőttek. Az első három szinte végig külön kategóriát képviselt a versenyen.

Az utolsó napra Palanszki Benjamin 5 ütés előnnyel indult Hahn Roland, és 8 ütés előnnyel Wilheim István előtt. A zárónapon szoros, kiélezett küzdelem zajlott a mezőny két legjobb játékosa, Palanszki Benjamin és Hahn Roland között. Az utolsó kör után Roland került fölénybe -2-es eredményével, míg Benjámin +1-et játszott, ám ez Rolandnak nem volt elég a végső diadalhoz. Az összesített eredmények fényében a verseny győztese Palanszki Benjamin lett, kiváló -5-ös teljesítményével. Hahn Roland -3-mal végzett, így csupán két ütéssel csúszott le az első helyről. A végig stabil játékot hozó Wilheim István utolsó napon +2-őt ütött, így végül +4-es eredményével állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

A középmezőnyben, az első két napon még a 7. helyen álló Lugosi Tamás, az utolsó kör legjobb eredményét produkálta: -3-at ütött, és így a +11-es végső eredményével előreugrott a negyedik helyre. Ezzel a húzással a tavalyi bajnokot, Szigeti Csabát is maga mögé utasította aki +16-tal az ötödik helyen végzett.