Bálint csalódott, hogy lecsúszott a dobogóról

A csütörtöki pihenőnap után folytatódott az Oceanico World Kids Golf Championship versenye Portugáliában. Válogatott játékosunk, Závaczki Bálint, együttállásban, a második helyről kezdte meg a bajnokság zárónapját.

Az ifjú nyíregyházi tehetség, a verseny első két napján stabil játékot mutatott (+1, +2), így joggal reménykedhetett a hasonló folytatásban.  Bálint az utolsó fligth-tal indult neki 5245 méteres, 18 szakaszos Oceanico O´Connor Jnr. pályának. Mint golfozónk korábban beszámolt róla, a pálya nehézségét a rengeteg vízakadály, illetve lekerülve a fairway – ről, egy-egy pálmafa mögé kerülés jelentette.

Závaczki Bálint a végjátékról:

„A befejező napon jó hangulatú flight-ban kezdődött a játék. Szinte minden szakaszon ütött valaki birdie-t. Nekem is volt az első kilencen kettő. Ahogy haladtunk előre, úgy éreztem, hogy mindenki egyre feszültebb. Nagy hibát jelentett, ha 6-8 méternél messzebb kerültünk a zászlótól, a regular-ból. Kilenc szakasz után fej-fej mellett haladtunk, majd a holland flight társam, két-három szerencsés ütést követően, meglépett tőlünk.

Az utolsó szakaszra úgy érkeztünk, hogy már biztos volt a Holland győzelem. Ír "kollégámmal"azt gondoltuk, hogy a dobogó második fokáért küzdünk. Ez a küzdelem neki sikerült jobban, hiszen Ő par-t ütött, s nekem sajnos bogey lett. Ezzel a mai napon +4-es eredménnyel zártam, ami az ötödik helyre lett elég. Kicsit csalódott vagyok azért, mert az elsőkét nap játékát nem sikerült hoznom és így két ütéssel lemaradtam a dobogóról.”