Tiger? Rory? Esetleg más?

A 25. alkalommal kerül megrendezésre a Dubai Desert Classic torna, az European Tour közel-keleti tornasorozatának zászlóshajója. A viadal szervezői az idei kiírásnak alaposan megadták a módját, hiszen a jubileumi kiadáson részt vesz Tiger Woods és Rory McIlroy. A két gigász közül előbbi kétszer, utóbbi egyszer nyerte meg a tornát. A kérdés, az hogy idén melyikük növeli győzelmei számát. Tiger, vagy Rory? Vagy esetleg más?

Kevés olyan hét van a versenynaptárban, amikor a golfrajongók egyszerre mindkét nagy sorozat, a PGA Tour és az European Tour versenyére is egyformán kíváncsiak. Január utolsó hetében ez a helyzet áll elő, hiszen a tengerentúlon az egyik legnépszerűbb viadalt, a Waste Management Phoenix Opent, míg az European Touron a Dubai Desert Classicet rendezik. Előbbi az egyik leglátogatottabb viadal odaát, a 16-os szakaszon történő szurkolás pedig még kis túlzással a Nou Campban is megállná a helyét. Utóbbi viszont egy olyan torna, amelyre előszeretettel látogatnak el a PGA profik is.

Az idei torna két legnagyobb neve természetesen Tiger Woods és Rory McIlroy. Mindketten nyerték már a viadalt, előbbi kétszer is, míg utóbbi profi pályafutása első tornagyőzelmét éppen itt aratta. Ami az esélyeket illeti, Woods botrányosan kezdte a 2014-es esztendőt, hiszen éppen azon a tornán betlizett, melyet pályafutása során hétszer megnyert, azon a pályán, ahol eddig összesen nyolc tornagyőzelmet aratott. Woods a Farmers Insurance Openen nem jutott túl a secondary cut-on, a harmadik napon ütött 79-es köre pedig amerikai földön a legrosszabb volt pályafutása során. McIlroy úgy tűnik, hogy jobb formában van, hiszen Abu Dhabiban együttállásban a második helyen zárt, amely akár tornagyőzelemként is felfogható, hiszen csak egy buta hiba – és az ellenfél oktondi caddie-je – fosztotta meg a végső sikertől. Az észak-ír ráadásul eddig valahányszor elindult ezen a tornán, mindig az első 10 között zárt, ebből a szempontból kijelenthető, hogy otthon érzi magát az Emirates Golf Club pályáján. Szerencsére a két gigász egy flightba került, harmadikként a címvédő Stephen Gallacher csatlakozik hozzájuk.

Persze azért ellenfelekben sem lesz hiány, a 132 fős mezőny csak úgy hemzseg a sztároktól: