Magyar golfsiker a tengerentúlon

Rózsa Csilla a második helyet szerezte meg az egyik legrangosabb junior golfversenyen, a december 20. és 22. között a floridai St.

Augustine-ban rendezett World Junior Golf Series versenysorozat döntőjében. A junior világranglistát vezető 16 éves magyar bajnoknő a háromnapos versenyen a nehéz pályán nyolc ütéssel teljesített az előírt ütésszám fölött, mindössze egy ütéssel elmaradva a végső győztestől, a német Sophia Zeebtől. Mögötte három ütés hátránnyal ötös holtverseny alakult ki a harmadik helyen. A magyar lány az ezüst mellett begyűjtötte a WJGS Legjobb lány játékosának járó díjat, valamint a ranglista elsőségért járó kupát is. A fiúk versenyének is volt magyar vonatkozása. Túl azon, hogy a magyar színekben versenyző Simmes Alexander másodmagával a 41. helyen zárt, az első helyet a Balatonudvariban rendezett 2010-es European Young Masters győztese, a finn Albert Eckhardt szerezte meg a háromszor 18 szakaszt az előírt ütésszám alatt két ütéssel teljesítve.

Forrás: wjgs.org