A spanyolokat is megvertük

A németek elleni győzelem szárnyakat adott a magyar női kézilabda-válogatottnak. Karl Erik Böhn csapata pénteken nagyszerűen játszott a spanyolok ellen, így a győzelem egy percig nem forgott veszélyben.

A horvátok elleni rossz kezdés után a magyar női kézilabda-válogatott felszívta magát, és a németeket okos játékkal sikerült térdre kényszeríteni. A pénteki spanyolok elleni mérkőzés tétje nem volt kevés, hiszen a kérdés az volt, hogy a középdöntőbe hány pontot viszünk magunkkal? Tomori Zsuzsa vezérletével a magyar válogatott azonban egy percre sem engedte ki a meccset a kezéből, így végül 32-31-re megvertük az olimpiai bronzérmes gárdát.

Fotó: nso.hu

A védekezésünk jól működött az utolsó csoportmérkőzésen, ahogyan a támadásainkra sem lehetett panasz. Az elszórt labdákat összeszedtük, és a fontos pillanatokban okosan és koncentráltan játszottunk. A félidőben már három góllal vezettünk (17-14), teljesen megérdemelten. A második játékrész is hasonlóan jóra sikeredett, és bár a spanyolok próbáltak kapaszkodni, a végeredményben lévő egygólos különbség volt a legkisebb differencia, amit el tudtak érni.

Fontos volt számunkra, hogy az esti mérkőzésen a csoport másik két tagja, vagyis a németek és a horvátok mit játszanak egymással. A német válogatott azonban legyőzte ellenfelét, így a továbbjutott csapatok elleni eredményt viszik tovább Görbicz Anitáék, így a magyar válogatott 4 ponttal vághat neki a középdöntőnek. A magyar csapat legközelebb Montenegró ellen lép pályára vasárnap, 18:15-ös kezdettel. Hajrá csajok!