Sárkánytánccal melegítenek

Holnap veszi kezdetét Kínában a WGC – HSBC Champions, amely remek alkalmat tud teremteni a dubai torna indulási listáján való feljebb kapaszkodásra, és nem utolsó sorban a győztes nem kevesebb, mint 842, 217 eurót tehet majd zsebre. A golfozók a megmérettetés előtt még egy kisebb bemutatót is tartottak a népi tradíciók mentén.

Tény, hogy a soron következő torna nem egy verseny lesz a sok közül, hanem annál sokkal több. A játékosok teljesítménye ugyanis nagyban meghatározhatja majd a dubai megmérettetés startlistáját is. A Sanghajban green-re lépő golfozóknak tehát a kupa elhódításán túl félszemmel a dubai eseményeket is figyelniük kell, amennyiben szeretnének minél előkelőbb helyen végezni majd.

Ugyan, a torna csak 3-án kezdődik, a top játékosok közül öten a tegnapi napon rendhagyó eseményen vettek részt, ugyanis részesei voltak egy igazi, hamisítatlan hazai népi rituálénak. A profi játékosok egy tradicionális kínai sárkánytáncot jártak el, amely mozdulatsor során a sárkányt a bölcsesség és a kiválóság felé irányították, amely cél jelképezheti egyben a sportban elérni kívánt eredményeket is. A golfos táncosok között ott volt többek között Rory McIlroy és Lee Westwood is.